krem-na-zimę-z-filtrem-header

Krem z filtrem na zimę - ochrona dla Twojej skóry

Dowiedz się, jak dbać o ochronę skóry zimną?

Nieważne, czy zimą wylatujesz na narty czy wolisz cieszyć się ciepłem domowego ogniska: naucz się, jak chronić skórę i zapewnić jej odpowiednią pielęgnację dostosowaną do pory roku. Odpowiedni krem na zimę to kosmetyk, którego działanie szybko docenisz.

Dlaczego stosujemy krem z filtrem na zimę?

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na palące pytania o odpowiedni filtr dostosowany do pory roku oraz porady dotyczące najlepszej pielęgnacji skóry zimą.

Krem na zimę z filtrem chroni skórę w śnieżną pogodę

kobieta-jeżdżąca-na-nartach-zimą

W górach promieniowanie UV jest wyjątkowo intensywne, gdyż śnieg i lód odbijają promienie, których moc zwiększa się nawet o 80-90%. Intensywność promieniowania UV dodatkowo wzrasta wraz z wysokością. Zimą siła słońca w górach jest niemal taka sama jak w gorący letni dzień na plaży. Dlatego właśnie powinniśmy stosować odpowiedni dla naszej cery krem na zimę.

Czy naprawdę krem z filtrem na zimę jest nam potrzebny?

zakochana-para-na-łyżwach

Jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmi: „Czy krem na zimę naprawdę musi zawierać filtr?” Odpowiedź brzmi: Tak. Krem z filtrem na zimę to konieczność! Nieważne, gdzie jesteś: promienie UVA i UVB są wszędzie. Na dodatek zimą Twoja skóra nie jest przyzwyczajona do dużej ilości promieni UV i wytwarza mniej melaniny. Jeżeli posiadasz delikatną i wrażliwą cerę lub chcesz uniknąć przedwczesnego starzenia skóry, zastosuj krem na zimę z filtrem 50.

Siła promieni UVA, którą powstrzyma krem z filtrem na zimę

Zimą wiele osób nie wierzy, że musi zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Dosyć rzadko o tej porze roku dochodzi do poparzeń słonecznych. Dlaczego więc powinniśmy chronić skórę?

Aby to wyjaśnić musimy przytoczyć argumenty  naukowe. Promienie UVB są krótsze i bardziej intensywne latem. To one odpowiadają za oparzenia. Z kolei promienie UVA są dłuższe i działają przez cały rok. Choć zimą rzadziej dochodzi do oparzeń słonecznych, długie promienie UVA wciąż mogą wnikać w skórę i, jeśli nie stosujesz produktu przeciwsłonecznego, powodować problemy skórne: od przedwczesnego starzenia nawet po raka skóry. Wobec tego warto zastosować krem z filtrem na zimę.

Jak często należy nakładać krem z filtrem na zimę?

kobieta-bawiąca-się-śniegiem

Szkodliwe promienie UVA, przed którymi musimy chronić skórę, wcale nie słabną zimą. Oznacza to, że promieniowanie jest tak samo intensywne jak latem. Dlatego warto stosować produkt przeciwsłoneczny na co dzień, nawet zimą, zwłaszcza jeśli uprawiamy sporty na świeżym powietrzu. W chłodne i słoneczne dni krem z filtrem na zimę jest kosmetykiem, który zawsze powinniśmy mieć pod ręką.

5 elementów idealnej praktyki pielęgnacji skóry zimą

  1. Dobrze traktuj swoją skórę – dostarczaj jej odżywczych kremów i balsamów nawilżających, które pomagają walczyć z jej przesuszeniem.
  2. Przed rozpoczęciem zajęć na świeżym powietrzu, takich jak jazda na nartach, nakładaj na balsam nawilżający krem z filtrem na zimę.
  3. Zimą nie przesadzaj ze złuszczaniem skóry.
  4. Stosuj maseczki odżywcze zamiast wysuszających i głęboko oczyszczających.
  5. Pamiętaj o regularnym nakładaniu kolejnej warstwy balsamu nawilżającego, by nie dopuścić do pierzchnięcia skóry.

Krem na zimę noś zawsze przy sobie

Od wskazówek na temat pakowania się na ferie zimowe po te dotyczące balsamów do ust z SPF do stosowania zimą: poniżej znajdziesz porady, dzięki którym Twoja skóra będzie bezpieczna przez cały rok.

Jak chronić skórę podczas uprawiania sportów zimowych

Zimą zajęcia na świeżym powietrzu świetnie wpływają na Twoją skórę i ogólne samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że w tym okresie skóra jest bardziej wrażliwa na słońce niż latem.

Opalenizna albo inaczej melanina − naturalny pigment skóry − wytwarzana jest w odpowiedzi na promieniowanie UV, by chronić skórę przed jego szkodliwym działaniem.

Organizując piesze wycieczki lub uprawiając sporty na świeżym powietrzu, należy pamiętać, że zimą promieniowanie UV jest słabsze, dlatego skóra wytwarza mniej melaniny, przez co jest ona nie tylko jaśniejsza, ale także bardziej wrażliwa na działanie promieniowania UVA. Zabezpiecz swoją skórę, stosując odpowiedni krem z filtrem na zimę.

Pakując się na ferie zimowe, musisz pamiętać przede wszystkim o produkcie przeciwsłonecznym do twarzy o szerokim zastosowaniu i wysokim SPF, no.: Ochronnym kremie do twarzy NIVEA Sun Face, Pielęgnującej pomadce do ust NIVEA Hydro Care oraz Intensywnie nawilżającym kremie NIVEA Soft

Piękne słowa

zainwestuj-w-produkt-przeciwsłoneczny

product-stage-bg

Krem z filtrem na zimę - kompleksowa pielęgnacja i ochrona

Zobacz także