W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

krem-na-zimę-z-filtrem-header

Krem na zimę z filtrem – poznaj fakty

JAK DBAĆ O SKÓRĘ W ZIMIE?

Nieważne czy zimą wylatujesz na narty czy wolisz cieszyć się ciepłem domowego ogniska: naucz się, jak chronić skórę i zapewnić jej odpowiednią pielęgnację dostosowaną do pory roku.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o kremach na zimę z filtrem

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na swoje palące pytania o odpowiedni filtr dostosowany do pory roku oraz porady dotyczące najlepszej pielęgnacji skóry zimą.

Pielęgnacja skóry w śnieżną pogodę

kobieta-jeżdżąca-na-nartach-zimą

W górach promieniowanie UV jest wyjątkowo intensywne, gdyż śnieg i lód odbijają promienie, których moc zwiększa się nawet o 80-90%. Intensywność promieniowania UV dodatkowo wzrasta wraz z wysokością. Dlatego zimą siła słońca w górach jest niemal taka sama jak w gorący letni dzień na plaży.

Czy zimą potrzebujemy kremu z filtrem?

zakochana-para-na-łyżwach

Jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmi: „Czy krem na zimę naprawdę musi zawierać filtr?” Odpowiedź brzmi: Tak. Nieważne, gdzie jesteś: promienie UVA i UVB są wszędzie. Na dodatek zimą Twoja skóra nie jest przyzwyczajona do dużej ilości promieni UV i wytwarza mniej melaniny.

Siła promieni UVA

Zimą wiele osób nie wierzy, że musi zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Dosyć rzadko dochodzi do poparzeń słonecznych zimą, dlaczego więc musimy chronić skórę?

Aby to wyjaśnić, musimy poprzeć się argumentami naukowymi. Promienie UVB są krótsze i bardziej intensywne latem. To one odpowiadają za oparzenia. Z kolei promienie UVA są dłuższe i działają przez cały rok. Choć zimą rzadziej dochodzi do oparzeń słonecznych, długie promienie UVA wciąż mogą wnikać w skórę i, jeśli nie stosujesz produktu przeciwsłonecznego, powodować problemy skórne: od przedwczesnego starzenia nawet po raka skóry.

Jak często należy nakładać produkt przeciwsłoneczny zimą?

kobieta-bawiąca-się-śniegiem

Szkodliwe promienie UVA, przed którymi musimy chronić skórę, wcale nie słabną w zimie. Oznacza to, że promieniowanie jest tak samo intensywne jak latem. Dlatego warto stosować produkt przeciwsłoneczny na co dzień, nawet zimą, zwłaszcza jeśli uprawiamy zimowe sporty na świeżym powietrzu.

5 elementów idealnej praktyki pielęgnacji skóry zimą

  1. Dobrze traktuj swoją skórę – dostarczaj jej odżywczych kremów i balsamów nawilżających, które pomagają walczyć z suchą skórą.
  2. Przed rozpoczęciem zajęć na świeżym powietrzu, takich jak jazda na nartach, nakładaj na balsam nawilżający produkt przeciwsłoneczny.
  3. Zimą nie przesadzaj ze złuszczaniem skóry.
  4. Zimą stosuj maseczki odżywcze zamiast wysuszających i głęboko oczyszczających.
  5. Pamiętaj o regularnym nakładaniu kolejnej warstwy balsamu nawilżającego, by nie dopuścić do pierzchnięcia skóry.

Porady dotyczące stosowania produktów przeciwsłonecznych zimą

Od wskazówek na temat pakowania się na ferie zimowe po te dotyczące balsamów do ust z SPF do stosowania zimą: poniżej znajdziesz porady, dzięki którym Twoja skóra będzie bezpieczna przez cały rok.

Jak chronić skórę podczas uprawiania sportów zimowych

Zimą zajęcia na świeżym powietrzu świetnie wpływają na Twoją skórę i ogólne samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że w tym okresie skóra jest bardziej wrażliwa na słońce niż latem.

Opalenizna albo inaczej melanina − naturalny pigment skóry − wytwarzana jest w odpowiedzi na promieniowanie UV, by chronić skórę przed jego szkodliwym działaniem.

Organizując piesze wycieczki lub uprawiając sporty na świeżym powietrzu, należy pamiętać, że zimą promieniowanie UV jest słabsze, dlatego skóra wytwarza mniej melaniny, przez co jest ona nie tylko jaśniejsza, ale także bardziej wrażliwa na działanie promieniowania UV.

Pakując się na ferie zimowe, musisz pamiętać przede wszystkim o produkcie przeciwsłonecznym do twarzy o szerokim zastosowaniu i wysokim SPF, balsamie do ust z SPF oraz intensywnie nawilżającym kremie.

Piękne słowa

zainwestuj-w-produkt-przeciwsłoneczny

product-stage-bg

Naucz się, jak najlepiej pielęgnować skórę zimą