krem-na-zimę-z-filtrem-header

Krem na zimę z filtrem – poznaj fakty

JAK DBAĆ O SKÓRĘ W ZIMIE?
Nieważne czy zimą wylatujesz na narty czy wolisz cieszyć się ciepłem domowego ogniska: naucz się, jak chronić skórę i zapewnić jej odpowiednią pielęgnację dostosowaną do pory roku.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o kremach na zimę z filtrem

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na swoje palące pytania o odpowiedni filtr dostosowany do pory roku oraz porady dotyczące najlepszej pielęgnacji skóry zimą.

Siła promieni UVA

Zimą wiele osób nie wierzy, że musi zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Dosyć rzadko dochodzi do poparzeń słonecznych zimą, dlaczego więc musimy chronić skórę?

Aby to wyjaśnić, musimy poprzeć się argumentami naukowymi. Promienie UVB są krótsze i bardziej intensywne latem. To one odpowiadają za oparzenia. Z kolei promienie UVA są dłuższe i działają przez cały rok. Choć zimą rzadziej dochodzi do oparzeń słonecznych, długie promienie UVA wciąż mogą wnikać w skórę i, jeśli nie stosujesz produktu przeciwsłonecznego, powodować problemy skórne: od przedwczesnego starzenia nawet po raka skóry.

Jak często należy nakładać produkt przeciwsłoneczny zimą?

Szkodliwe promienie UVA, przed którymi musimy chronić skórę, wcale nie słabną w zimie. Oznacza to, że promieniowanie jest tak samo intensywne jak latem. Dlatego warto stosować produkt przeciwsłoneczny na co dzień, nawet zimą, zwłaszcza jeśli uprawiamy zimowe sporty na świeżym powietrzu.

5 elementów idealnej praktyki pielęgnacji skóry zimą

  1. Dobrze traktuj swoją skórę – dostarczaj jej odżywczych kremów i balsamów nawilżających, które pomagają walczyć z suchą skórą.
  2. Przed rozpoczęciem zajęć na świeżym powietrzu, takich jak jazda na nartach, nakładaj na balsam nawilżający produkt przeciwsłoneczny, na przykład NIVEA CELLULAR ANTI AGE krem na dzień z SPF 15.
  3. Zimą nie przesadzaj ze złuszczaniem skóry.
  4. Zimą stosuj maseczki odżywcze zamiast wysuszających i głęboko oczyszczających.
  5. Pamiętaj o regularnym nakładaniu kolejnej warstwy balsamu nawilżającego, by nie dopuścić do pierzchnięcia skóry.

Porady dotyczące stosowania produktów przeciwsłonecznych zimą

Od wskazówek na temat pakowania się na ferie zimowe po te dotyczące balsamów do ust z SPF do stosowania zimą: poniżej znajdziesz porady, dzięki którym Twoja skóra będzie bezpieczna przez cały rok.

Naucz się, jak najlepiej pielęgnować skórę zimą

Zobacz także