cera normalna i mieszana

Pielęgnacja twarzy - cera normalna i mieszana

JAK ROZPOZNAĆ CERĘ MIESZANĄ?

Cera mieszana łączy w sobie cechy skóry tłustej i suchej. Wynika to z fizjologicznego rozmieszczenia gruczołów łojowych. Cera mieszana często jest błędnie rozpoznawana jako skóra tłusta, ponieważ wydziela dużo łoju w strefie T. Jest to okolica czoła, nosa i brody.

JAK ODPOWIEDNIO NAWILŻYĆ SKÓRĘ NORMALNĄ I MIESZANĄ?

Często spotykanym błędem w pielęgnacji cery normalnej/mieszanej jest… brak pielęgnacji. Cerze normalnej potrzeba utrzymania naturalnej równowagi i głębokiego nawilżenia. Jest to bardzo ważne, zarówno w tłustych, jak i suchych partiach skóry. Z myślą o tym eksperci NIVEA opracowali specjalny, nawilżający Odświeżający krem nawilżający na dzień. Mimo cery mieszanej można go stosować do całej twarzy. Za dogłębne, długotrwałe nawilżenie odpowiada w nim unikalna formuła Hydra IQ. Z kolei zawarte w nim filtry UV i witamina E chronią skórę przed wolnymi rodnikami i promieniami słonecznymi.

JAKIE SKŁADNIKI POWINNY ZAWIERAĆ KOSMETYKI DLA SKÓRY NORMALNEJ I MIESZANEJ?

Kosmetyki dla skóry mieszanej powinny utrzymywać naturalną równowagę skóry i nawilżenie. Dlatego posiadają witaminę E, C i liczne antyoksydanty. Nie tylko chronią one przed nadmiarem wolnych rodników, ale także poprawiają krążenie skóry. Przez to staje się ona promienna i witalna. Długotrwały i głęboki efekt nawilżenia zapewni np. formuła Hydra IQ.  Jest ona zawarta w całej linii dla skóry normalnej i mieszanej NIVEA. Pod artykułem znajdziesz dobór produktów dobranych do Twojej cery.

STREFA T – JAK RADZIĆ SOBIE ZE „ŚWIECĄCĄ SIĘ” SKÓRĄ TWARZY?

„Świecąca się” skóra w strefie T wynika z fizjologicznego rozkładu gruczołów łojowych na twarzy i ich większej aktywności. Dlatego pielęgnacja tej okolicy powinna sprawiać, że wydzielanie łoju będzie niższe. Powinna także wygładzić pory, zapewnić z jednej strony efekt zmatowienia, a z drugiej strony głębokie nawilżanie. Oprócz produktów do cery mieszanej można spróbować także produktów do cery tłustej. Należy stosować je w strefie T. Dla przykładu przed nałożeniem kremu dobrze zastosować tonik czy krem matujący NIVEA do cery tłustej oraz mieszanej.