kobiety używające-q10-krem

Co to jest q10

Co to jest q10? Przeczytaj nasz przewodnik na temat wszystkiego, co musisz wiedzieć o koenzymie Q10 i jego właściwościach, a także poznaj nasze produkty z Q10.

Co to jest koenzym q10 i jaki jest jego wpływ na skórę?

Q10 występuje naturalnie we wszystkich komórkach naszego ciała. Jest tam niezbędny do produkcji energii, a tym samym współodpowiedzialny za podstawowe funkcje skóry - takie jak regeneracja, wzrost i procesy naprawcze.

Przyjrzyjmy się bliżej, koenzym Q10 co to jest i jakie są właściwości q10.


q10-składnik

Koenzym Q10 - właściwości i jak działa?

Koenzym q10 (zwany również ubichinonem) jest substancją o działaniu zbliżonym do witaminy. Występuje naturalnie w każdej komórce ciała i wnosi tam istotny wkład. Jest niezbędny do produkcji energii, aby spełniać podstawowe funkcje skóry, takie jak regeneracja i naprawa.

Ponieważ nasza skóra jest najbardziej zewnętrzną warstwą ciała, jest stale narażona na działanie różnych czynników zewnętrznych, w tym na stres oksydacyjny spowodowany promieniowaniem słonecznym UV. Ponadto procesy wewnętrzne mogą powodować uwalnianie wolnych rodników, które powodują dalsze uszkodzenia komórek i przyspieszają pojawianie się oznak starzenia.


Jaka jest rola koenzymu Q10?

Jaka jest rola koenzymu Q10 i dlaczego jest on tak skuteczny w pielęgnacji skóry? Oto właściwości Q10: koenzym ten dostarcza energii i chroni komórki jako antyoksydant.

- Pozyskiwanie energii: Q10 jest szczególnie potrzebny do produkcji energii komórkowej w mitochondriach, czyli ""elektrowniach"" w naszych komórkach. W ten sposób wzmacnia serce, mięśnie i nerwy.

- Q10 właściwości obronne: Jako przeciwutleniacz, Q10 zwalcza również wolne rodniki wewnątrz i na zewnątrz komórek. Mówiąc prościej, są to agresywne cząsteczki, które naturalnie występują w organizmie. W szczególności promieniowanie UV, stres i toksyny środowiskowe mogą zwiększać liczbę wolnych rodników. Jeśli ich stężenie jest zbyt wysokie, wolne rodniki prowadzą do stresu oksydacyjnego. Może on uszkadzać komórki i powodować stany zapalne, a także przyspieszać starzenie się skóry. Właśnie dlatego Q10 jest tak niezbędny dla gładkiej, zdrowo wyglądającej skóry.

kobiety-używa-krem


Do czego przydaje się q10?

Pozytywne właściwości koenzymu Q10:

jakie są pozytywne właściwości Q10? Oto 6 korzyści płynących ze stosowania w 100% identycznego z koenzymem Q10 dla skóry:

- Dostarcza skórze energii potrzebnej do jej naturalnej naprawy i regeneracji.
Jedną z kluczowych właściwości Q10 jest dostarczanie komórkom skóry niezbędnej energii, która umożliwia im naprawę i regenerację, co oznacza, że mogą one lepiej wypełniać swoje podstawowe funkcje.

- Bardziej energiczna skóra to bardziej promienna cera
Skóra, o której mówi się, że wygląda młodo i energicznie, zazwyczaj zawiera wysoki poziom Q10. Dzieje się tak dlatego, że dzięki energii, jaką Q10 dostarcza skórze, może ona naprawiać i regenerować się w szybszym tempie, aby zachować młody i pełen energii wygląd. Z drugiej strony, wraz z wiekiem naturalny poziom Q10 w skórze zaczyna się obniżać, co oznacza, że skóra nie regeneruje się tak szybko, przez co może wyglądać na poszarzałą i zmęczoną. Dlatego też z wiekiem dodanie produktów z Q10 do swojej rutynowej pielęgnacji skóry może pomóc w utrzymaniu promiennej cery.

- Koenzym q10 - właściwości: pomaga zredukować uszkodzenia spowodowane działaniem promieni słonecznych
Koenzym q10 to silny przeciwutleniacz, który pomaga chronić skórę przed negatywnymi skutkami ekspozycji na słońce, wywoływanymi przez wolne rodniki. Zmniejszanie uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych pomaga również zapobiegać oznakom starzenia się skóry wywołanym przez słońce.

- Koenzym q10 - właściwości: wspomaga produkcję kolagenu
Kolagen stanowi prawie 80% naszej skóry i prawie jedną trzecią wszystkich białek w naszym organizmie. Koenzym q10 wspomaga produkcję kolagenu, który pomaga w: zwiększeniu regeneracji komórek, ochronie delikatnych organów, wzmocnieniu kości, ścięgien i stawów oraz utrzymaniu elastyczności skóry.

- Koenzym q10 - właściwości: pomaga zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek
Koenzym q10 dostarcza skórze energii i wspomaga produkcję kolagenu, dlatego jest bardzo skutecznym składnikiem kremów, które pomagają zwalczać oznaki starzenia się skóry, takie jak drobne linie i zmarszczki.

- Koenzym q10 - właściwości: pomaga wyrównać koloryt skóry
Koenzym q10 może pomóc w zapobieganiu przebarwieniom i ciemnym plamom, które są spowodowane nadmierną produkcją melaniny. Koenzym q10 hamuje wytwarzanie tyrozynazy, która jest katalizatorem produkcji melaniny.


woman smiling

Starzenie się a Q10

W przeciwieństwie do większości witamin, nasz organizm może sam wytwarzać Q10. W młodym wieku skóra jest w niego dostatecznie zaopatrzona. Ponadto wchłaniamy go poprzez pożywienie. Bogate w koenzym q10 są na przykład orzechy, mięso, zielone warzywa i tłoczone na zimno oleje roślinne. Jednak wraz z wiekiem poziom naturalnego koenzymu Q10 w naszej skórze spada. Ponieważ jest on tak ważnym przeciwutleniaczem i odgrywa kluczową rolę w procesie wytwarzania energii, zmniejszenie ilości Q10 sprawia, że skóra jest bardziej podatna na stres i uszkodzenia.

Dlatego też włączenie produktów z Q10 do swojej rutynowej pielęgnacji może pomóc zachować młody wygląd skóry na dłużej.

Formuły pielęgnacyjne z Q10 dla dłużej młodo wyglądającej skóry:

- Wraz z wiekiem funkcje obronne skóry ulegają osłabieniu i staje się ona bardziej podatna na stres oksydacyjny. Jest to jedna z przyczyn powstawania pierwszych linii mimicznych i zmarszczek. Aby uzyskać pięknie rozświetloną i młodziej wyglądającą skórę, wypróbuj nasz Energetyczny krem na dzień NIVEA Q10, który łagodzi oznaki zmęczenia i zmniejsza matowość.

- Formuły pielęgnacyjne z Q10 w produktach przeciwstarzeniowych mogą wspierać naturalne mechanizmy obronne skóry oraz metabolizm energetyczny komórek skóry. Stosowany w postaci kremu, serum lub balsamu do ciała antyoksydant jest wprowadzany w głąb skóry. Tam może pomóc w wychwytywaniu wolnych rodników i unieszkodliwianiu ich - zapobiegając w ten sposób wczesnym oznakom starzenia.


Q10 - właściwości dla twarzy: jak włączyć Q10 do rutynowej pielęgnacji cery

Nasza gama produktów Q10 oferuje kompletną pielęgnację skóry, od mycia twarzy po serum i krem nawilżający. Produkty te wykorzystują moc koenzymu Q10 i dostarczają jej w łatwej w użyciu, stopniowej gamie.

Regularne stosowanie preparatu Q10 nie tylko wyraźnie zmniejsza widoczność istniejących drobnych linii i zmarszczek, ale także opóźnia pojawianie się nowych - pomagając zachować młody wygląd skóry na dłużej. Unikalna formuła z kwasem hialuronowym i keratyną nie tylko zmiękcza powierzchnię skóry, ale także nadaje twarzy świeży, młodszy wygląd.

Przedstawiliśmy kilka prostych wskazówek, dzięki którym Twoja skóra będzie mogła czerpać korzyści z właściwości koenzymu Q10.
 
Wskazówki dotyczące stosowania preparatu Q10 w ramach rutynowej pielęgnacji twarzy:

- Przed nałożeniem serum upewnij się, że Twoja skóra jest czysta i sucha.
- Serum nakładaj zawsze przed kremem nawilżającym, aby jego formuła mogła głęboko wniknąć i zadziałać.
- Delikatnie wmasuj serum w skórę, używając czubków palców, aby rozprowadzić je po całej twarzy.
- Połącz z kremem nawilżającym Q10 Plus, aby zintensyfikować działanie przeciwzmarszczkowe.

Q10 - właściwości dla skóry: Beiersdorf jest liderem w badaniach

Naukowcy z Beiersdorf byli jednymi z pierwszych, którzy badali zastosowanie Q10 w pielęgnacji skóry. Do dziś produkty z Q10 cieszą się zainteresowaniem na całym świecie"".

Q10 w pielęgnacji skóry: wyniki badań

Zespół badawczy NIVEA zajmuje się badaniem działania Q10 od lat 90-tych. Naukowcy dogłębnie zbadali rolę koenzymu Q10 w ludzkiej skórze i od 1998 roku włączają go do produktów do pielęgnacji skóry.

Kluczowe dane dotyczące rozwoju Q10

- 1957: Amerykański naukowiec Frederick L. Crane odkrywa koenzym.
- 1978: Brytyjski chemik Peter Dennis Mitchell otrzymuje Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Odkrył on, w jaki sposób Q10 działa wewnątrz komórek.
- 1990s: Naukowcy z Beiersdorf byli jednymi z pierwszych, którzy zbadali wpływ Q10 na skórę i od 1998 roku z powodzeniem stosują ten składnik przeciwstarzeniowy w produktach do pielęgnacji skóry NIVEA.
- Dziś: Koenzym q10 jest jednym z najważniejszych składników aktywnych w pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Jest on stosowany w balsamach do ciała, kremach do twarzy, serum oraz w połączeniu z innymi przeciwutleniaczami, takimi jak witamina C.


W których produktach NIVEA można znaleźć koenzym q10?

Q10 jest stosowany jako cenny składnik w pielęgnacji przeciwstarzeniowej NIVEA od 1998 roku. Od tego czasu koenzym ten jest ważnym składnikiem wielu formuł pielęgnacyjnych NIVEA.

woman smiling in the mirror

1. PIELĘGNACJA TWARZY Z Q10

Skóra twarzy jest szczególnie delikatna i codziennie narażona na działanie czynników środowiskowych. Przygotuj na to swoją skórę, stosując krem na dzień z Q10 od NIVEA. Bogate kremy wspierają regenerację skóry w nocy, pomagając w walce ze zmarszczkami i drobnymi liniami.

woman applying face cream

2. SERUM I PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU

Serum przeciwzmarszczkowe jest dostosowane do potrzeb skóry dojrzałej. Zapewniają nawilżenie i, dzięki formule z Q10, mogą zwalczać wolne rodniki. Specjalne serum zalecane jest do delikatnej skóry wokół oczu, aby pomóc zredukować głębokość zmarszczek. Wypróbuj nasze Serum NIVEA Q10 Pod Oczy, aby w widoczny sposób zredukować widoczność zmarszczek pod oczami.

young women in the sun

3. FILTR PRZECIWSŁONECZNY

80 procent przedwczesnego starzenia się skóry jest spowodowane działaniem promieniowania UV. Z tego powodu ochrona przeciwsłoneczna jest szczególnie skuteczna w zapobieganiu starzeniu się skóry spowodowanemu światłem oraz powstawaniu plam pigmentacyjnych. Specjalny filtr przeciwsłoneczny do twarzy z Q10 jest idealny dla skóry dojrzałej.

woman applying hand cream

4. PRZECIWSTARZENIOWY KREM DO RĄK

Oznaki upływającego czasu pojawiają się zwykle bardzo wcześnie także na dłoniach - również dlatego, że ich pielęgnacja jest często zaniedbywana. Krem do rąk z pielęgnacyjną formułą Q10 i filtrem UV zapobiega powstawaniu plam starczych i przedwczesnych zmarszczek spowodowanych działaniem słońca.

woman laughing

5. PRODUKTY DO PIELĘGNACJI OSOBISTEJ Q10

Z wiekiem skóra na całym ciele traci jędrność i elastyczność. Dostosuj swoją pielęgnację za pomocą skoordynowanych produktów przeciwstarzeniowych. Nasza seria NIVEA Q10 obejmuje również mleczko do ciała i balsam do ciała.

Porady dla Ciebie