Krem nawilżający z filtrem – czy potrzebujesz go zimą

Krem z filtrem to nieodłączny element codziennej pielęgnacji skóry w okresie letnim i nie ma co do tego wątpliwości. Nie każda z nas jednak wie, że zimą nic nie zmienia się w tej kwestii! Kremu z filtrem należy używać przez cały rok. Wyjaśniamy, dlaczego!

Dlaczego krem z filtrem do twarzy jest tak ważny?

Szkodliwe promieniowanie słoneczne dociera do nas każdego dnia! I to niezależnie od pogody oraz nie tylko wtedy, kiedy znajdujemy się na zewnątrz. Promienie UVA z łatwością przenikają przez chmury, dlatego należy zadbać o odpowiednią ochronę nawet w dni bez słońca. Promieniowanie dociera do nas również przez szyby w budynkach czy samochodach. Ma ono takie samo natężenie niezależnie od pory roku.

Jednak właściwie dlaczego słońce źle wpływa na skórę? Jest tak, ponieważ promienie słoneczne przyspieszają proces fotostarzenia, przyczyniając się do powstawania zmarszczek. Wnikają one w głąb skóry, gdzie ścinają włókna kolagenowe, odpowiadające za jędrność skóry. Ponadto mogą one wywoływać przebarwienia, szczególnie u posiadaczek jasnej skóry. Choć wydaje się, że w chłodniejszych miesiącach trudniej ulec poparzeniom słonecznym, krem z filtrem na zimę to niezbędna ochrona! Skóra twarzy jest znacznie cieńsza i bardziej delikatna niż na innych częściach ciała. Bywa też najczęściej narażona na działanie słońca, gdyż rzadko ją zakrywamy. Właśnie dlatego tak istotne okazuje się regularne sięganie po odpowiednie kremy na dzień. Dzięki nim uchronisz skórę przed przedwczesnym starzeniem oraz zniszczeniami.

Co więcej, krem do twarzy na zimę powinien być nieodłącznym elementem wypraw w góry. Znajdujące się na stokach śnieg i lód intensywnie odbijają promienie słoneczne. Mogą one osiągnąć siłę podobną do tej w gorący dzień na plaży!

Krem nawilżający z filtrem – czy potrzebujesz go zimą

Jaki kremy do twarzy wybrać na zimę?

Zimą warto chronić twarz nie tylko przed promieniami słonecznymi. Jest ona wówczas narażona także na chłód, mróz i wiatr, które działają drażniąco oraz wysuszająco. Z tego względu najlepiej nabyć silnie nawilżający krem do twarzy. Stawiaj na odżywcze formuły o właściwościach ochronnych. Zapewniamy, że krem na mróz wcale nie musi być tłusty i ciężki. Poza tym krem do twarzy z filtrem powinien nie tylko zapewniać ochronę, ale też odpowiadać na konkretne potrzeby Twojej skóry.

Jaki krem do twarzy na zimę dla skóry normalnej?

W tym przypadku wybieraj przede wszystkim kremy nawilżające na dzień. Możesz wypróbować Krem na dzień NIVEA Urban Skin Ochrona z SPF 20. Sięgnij po niego zwłaszcza, gdy na co dzień żyjesz w mieście, ponieważ wspomaga on naturalną ochronę antyoksydacyjną. Wzmacnia również naturalny system ochronny cery.

Krem nawilżający z filtrem – czy potrzebujesz go zimą

Kremy z filtrem UV dla cery dojrzałej

Coraz dojrzała, poza nawilżeniem oraz ochroną, potrzebuje również ujędrnienia. Z pewnością zapewni Ci je Krem NIVEA Hyaluron Cellular Filler + Odbudowa elastyczności z filtrem SPF 30. Zawiera on kwas hialuronowy oraz booster kolagenu i elastyny, które pozytywnie wpłyną na stan Twojej cery.

Krem do twarzy na zimę dla cery wrażliwej

Jaki krem na zimę dla cery wykazującej skłonnej do podrażnień? Wybierz produkt, który przyczyni się do redukcji wrażliwości. Polecamy Ci Krem NIVEA Q10 POWER Przeciwzmarszczkowy + Redukcja wrażliwości skóry z najczystszym koenzymem Q10.

Krem nawilżający z filtrem – czy potrzebujesz go zimą

Krem z filtrem pod makijaż

Pamiętaj, że sam makijaż nie chroni Cię przed promieniami słonecznymi. Choć niektóre z podkładów czy pudrów posiadają filtry, najlepiej zapewnić sobie solidne zabezpieczenie w postaci cienkiej warstwy kremu na dzień z filtrem. Wybieraj w tym celu kremy i bazy pod makijaż o lekkich formułach, które nie obciążą nadmiernie skóry i nie utrudnią nakładania makijażu. Przed nakładaniem podkładu zawsze odczekaj chwilę, aż produkt w pełni się wchłonie. W ten sposób krem pod makijaż nie doprowadzi do jego rozwarstwienia.

Kremy na zimę na noc

Pamiętaj, że szczególnie zimą warto sięgać również po kremy nawilżające na noc. Nawet mimo odpowiedniego zabezpieczenia w ciągu dnia, skóra może stać się przesuszona lub podrażniona. Dlatego należy dostarczyć jej dodatkową dawkę nawilżenia oraz substancji odżywczych. Krem na noc nie musi posiadać filtra przeciwsłonecznego – jest on wręcz absolutnie niepotrzebny. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Krem na dzień i krem na noc - czym się od siebie różnią?.Znajdź swój najlepszy krem na dzień z filtrem i uczyń go nieodłącznym elementem zimowej pielęgnacji twarzy. Staraj się o nim pamiętać i zawsze nakładaj go nawet pod makijaż. Jeśli z kolei nie używasz kosmetyków kolorowych, smaruj twarz kremem z filtrem UV nawet kilka razy dziennie! Dla dobrego wyglądu, ale też zdrowia.