TESTUJ NOWE PRODUKTY NIVEA! Dzięki newsletterowi NIVEA dowiesz się o najnowszych testowaniach, konkursach i promocjach!

Skóra normalna Header

Skóra normalna: cera idealna

Zachowaj równowagę skóry!

Gładka, różana cera o zwężonych porach: taka jest skóra normalna. Nie obrazi się, nawet jeśli raz na jakiś czas popełnisz grzeszek kosmetyczny. Ale nawet skóra normalna potrzebuje indywidualnych rytuałów.

Co właściwie znaczy normalna?

Na jakość skóry wpływają predyspozycje genetyczne, a także czynniki środowiskowe oraz wiek. Skóra normalna jest niemal idealna. Doskonały poziom naprężenia czyni ją gładką i jędrną. Nie jest wrażliwa i cechuje ją dobre krążenie krwi. Ale nawet skóra normalna potrzebuje nawilżenia i ochrony, żeby wyglądała zdrowo.

Dbaj o naturalną barierę ochronną skóry

Ochrona skóry

Jeśli często bierzesz prysznic lub się kąpiesz, nadwątlona zostaje naturalna bariera ochronna skóry. Traci wilgoć, staje się sucha i szorstka. Zanieczyszczenia i bakterie łatwiej przenikają do skóry, powodując pryszcze i zaskórniki.

Naturalna bariera ochronna skóry

Zewnętrzna warstwa skóry działa jak bariera ochronna przeciwko wpływom środowiskowym i nie pozwala wilgoci ulotnić się przez skórę. 
Kwaśny płaszcz ochronny w pierwszej kolejności tworzą lipidy wytwarzane przez ciało. Mocna struktura lipidowa zapewnia wystarczające nawilżenie i sprawia, że skóra wygląda zdrowo i promiennie. 
Solidny kwaśny płaszcz ochronny chroni też skórę przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów, a także przed infekcjami, podrażnieniami i alergiami. By skóra normalna nie zamieniła się w suchą albo wrażliwą, należy zachować równowagę nawilżenia i lipidów. Konsekwentne stosowanie zabiegów kosmetycznych poprawia kondycję skóry i pomaga zachować jej zdrowie, odporność i elastyczność na długi czas.

Co oznacza termin odczyn pH?

Odczyn pH to miara stężenia kwasów w cieczach. Ponieważ nasza skóra w dużej mierze składa się z wody, posiada własny odczyn pH. 
Nasza skóra ma lekko kwaśny odczyn, co wynika z połączenia wytwarzanych przez nią samą substancji, takich jak sebum, pot i woda. Odczyn pH odgrywa ważną rolę we właściwej pielęgnacji skóry: kwaśny płaszcz ochronny ma średni poziom pH wynoszący 5,5. 
pH zwykłego mydła jest natomiast dużo wyższe – dlatego podczas mycia wzrasta też pH skóry. Tylko skóra zdrowa i normalna posiada zdolność zmniejszenia wskaźnika pH do normalnego poziomu w krótkim czasie. Tutaj dowiesz się więcej o swojej skórze i o tym jak funkcjonuje.

Rytuały pielęgnacyjne dla twarzy i ciała

Skóra normalna pozostanie zdrowa przez długi czas, tylko jeśli będzie odpowiednio oczyszczana i nawilżana, aby codziennie wyglądać świeżo i promiennie. Rytuały kosmetyczne dla skóry normalnej przebiegają we względnie prosty sposób – jedyną rzeczą której nie toleruje jest niewłaściwa pielęgnacja.

Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy dla skóry normalnej

 • Skóra normalna musi też być dokładnie oczyszczana każdego ranka i wieczora. Nie są tu wymagane bardzo delikatne środki oczyszczające, ale jeśli chcesz się zabezpieczyć, używaj mleczka oczyszczającego lub toniku niezawierającego alkoholu. Mleczko oczyszczające NIVEA z witaminą E intensywnie oczyszcza, a nawet usuwa makijaż i wodoodporny tusz do rzęs.
 • Jeśli masz skórę normalną, raz w tygodniu używajpeelingu do twarzy. Obecne w peelingu drobinki ścierne usuwają płatki martwego naskórka. Przykładem może być Peeling oczyszczający od NIVEA.
 • Krem nawilżający z witaminą E i filtrem przeciwsłonecznym chroni skórę normalną przed wpływami środowiskowymi i zapobiega przedwczesnemu starzeniu. *Udoskonalający krem na dzień* od NIVEA z filtrem SPF 15 ma przyjemny świeży zapach i zapewnia skórze uczucie nawodnienia. 
 • Możesz też wybrać NIVEA Care, który intensywnie nawilża skórę bez uczucia tłustości. NIVEA Care możesz też stosować na twarz i ciało.
 • Skóra normalna potrzebuje intensywnego poziomu nawilżenia, aby pozostała świeża i przyjemnie gładka przez cały dzień. 
 • Ważne: jeśli masz cerę normalną, upewnij się, że używasz produktu nawilżającego dopasowanego właśnie do tego rodzaju skóry.
 • Tutaj poznasz wspaniałe porady dotyczące pielęgnacji twarzy.

Skóra normalna: pielęgnacja ciała

 • Mydła niszczą naturalną warstwę ochronną skóry. Zamiast mydła używaj produktów oczyszczających z syntetycznymi detergentami. Na przykład NIVEA Creme Soft Kremowy żel pod prysznic o łagodnym zapachu z dodatkiem olejku migdałowego jest szczególnie przyjazny dla skóry i ma neutralny odczyn pH.

 • Ten błyskawicznie wchłaniający się, lekko nawilżający krem jest idealny dla skóry normalnej. Błyskawicznie nawilżający balsam do ciała od NIVEA został opracowany specjalnie pod kątem potrzeb skóry normalnej. Jego formuła wzbogacona o morskie minerały oraz kompleks Hydra IQ wspiera naturalną równowagę nawilżenia skóry i czyni ją miękką i gładką. Albo stosuj NIVEA Care, który zawiera delikatne hydro-woski intensywnie nawilżające skórę nie pozostawiając uczucia tłustości.

 • Wilgotna skóra łatwiej przyswaja formułę nawilżającą: Balsamy do ciała pod prysznic marki NIVEA rozpieszczą Twoją skórę już pod prysznicem – oznacza to, że nie ma konieczności późniejszego nawilżania.

 • Skóra normalna musi być również chroniona przed słońcem, ponieważ promienie UV przyspieszają proces starzenia. Skóra traci elastyczność, staje się sucha, szorstka i powstają na niej zmarszczki. Nawilżający balsam do opalania marki NIVEA zaczyna chronić skórę już bezpośrednio po aplikacji.

 • Tutaj dowiesz się więcej o pielęgnacji skóry wystawionej na działanie słońca.

skóra normalna

product-stage-bg

Lekkie nawilżenie dla gładkiej, normalnej skóry

Ćwiczenia i zdrowy styl życia dla promiennej skóry

Konsekwentna pielęgnacja skóry przez cały rok, zdrowa dieta, odpowiednia dawka ćwiczeń i odprężenia tworzą najlepsze warunki dla skóry pięknej i normalnej.