Skóra Header

Skóra: co naprawdę pomaga unikać grzeszków kosmetycznych

Jak pomóc swojej skórze
Nawet najmniejsze błędy podczas pielęgnacji czy stylizacji często pozostają widoczne na naszej skórze i włosach. NIVEA pokaże Ci, jak unikać błędów podczas pielęgnacji skóry i jak im z łatwością zaradzić.

Grzeszki kosmetyczne...

Czy kiedykolwiek prostowałaś mokre jeszcze włosy? Nawet nie pamiętasz, kiedy ostatnio robiłaś pedicure? Czy poddałaś skórę zbyt intensywnej pielęgnacji? Wszyscy znamy takie małe wykroczenia. Dzięki tym poradom pielęgnacyjnym od NIVEA, nie tylko ich unikniesz, ale i będziesz mogła je naprawić.

Uważaj na swój telefon!

W kieszeni, na stole – smartfony kładziemy dosłownie wszędzie. Przez to bakterie przedostają się na ekran, skąd łatwo mogą zostać przeniesione na Twoje policzki i uszy, od czego powstają niedoskonałości i pryszcze. Dlatego zawsze pamiętaj o przemywaniu telefonu chusteczką dezynfekującą.

Skóra i łatwiejsze unikanie grzeszków kosmetycznych: porady dla pięknej skóry

  • Czy więcej zawsze znaczy lepiej? Niekoniecznie! Regularna pielęgnacja jest bez wątpienia ważna, lecz jej nadmiar może szkodzić skórze. Stosowanie tłustych kremów może prowadzić do występowania niedoskonałości na skórze tłustej albo szybkiego powstawania zmarszczek na skórze suchej. A jeśli wciąż eksperymentujesz z nowymi produktami, wyświadczasz skórze wrażliwej niedźwiedzią przysługę: staje się coraz mocniej podrażniona i podatna na zaczerwienienie z powodu działania wielu substancji czynnych. Dlatego powinnaś pamiętać o stosowaniu produktów idealnie dopasowanych do Twojego rodzaju skóry. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jaki rodzaj skóry tak naprawdę posiadasz.
  • Przyjaciele zawsze powinni sobie pomagać, nieprawdaż? Tak, ale nie za pomocą makijażu! Na szczotkach, gąbkach, a nawet końcówkach tubek gromadzą się bakterie, które mogą wywoływać infekcje i niedoskonałości.
  • Marzysz o spontanicznym dniu na słońcu? Nawet krótkie opalanie bez ochrony przeciwsłonecznej zniszczy skórę i przyspieszy jej starzenie. Rano najlepiej jest stosować nawilżający krem na dzień z filtrem przeciwsłonecznym, na przykład Cellular Anti-Age krem na dzień z filtrem SPF 15 – i to nie tylko latem.
  • Wszyscy znamy najważniejszą zasadę: nigdy nie wyciskaj zaskórników i pryszczy brudnymi palcami! Gdy to robisz, do porów przenikają bakterie, co prowadzi do stanów zapalnych, a w najgorszym przypadku do powstawania blizn. Nasza wskazówka: oczyść skórę z niedoskonałościami po prysznicu, kiedy pory są szeroko otwarte. Aby to zrobić, owiń palce chusteczką higieniczną, po czym zdezynfekuj zainfekowane obszary. Ważne: nigdy nie wyciskaj zaognionych wągrów! Tutaj dowiesz się więcej o skórze z niedoskonałościami i najlepszych metodach jej pielęgnacji.

Program ratunkowy dla skóry i włosów

Nie tylko skóra na twarzy natychmiast reaguje na zbrodnie przeciwko urodzie. Oto rzeczy, na które koniecznie należy zwracać uwagę również pielęgnując włosy i całe ciało.

Pomocnicy przy pielęgnacji

Pomocnicy przy pielęgnacji