W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

jak-dbać-o-skórę-header

Jak dbać o skórę: porady dla wszystkich rodzajów skóry

Jak dbać o skórę, by osiągnąć zachwycające rezultaty

Każdy może mieć piękną skórę, wystarczy poznać jej potrzeby i przestrzegać kilku prostych zasad pielęgnacyjnych.

Jak dbać o skórę na co dzień: porady zapewniające zdrowo wyglądającą

Piękna skóra zależy przede wszystkim od Twoich praktyk pielęgnacji oraz od produktów, które stosujesz.

Piękne nogi wymagają nawilżenia

uśmiechnięta-kobieta-pochyla-się

Na wysychanie najbardziej narażone są kolana i golenie. Balsamy i mleczka do ciała o intensywnym działaniu nawilżają skórę i sprawiają, że nogi są piękne i gładkie.

7 porad dotyczących codziennej pielęgnacji skóry, które łatwo wprowadzić do swoich

  • Trzymaj swoje ulubione produkty do pielęgnacji skóry na noc obok łóżka, aby zaoszczędzić czas i pamiętać o ich stosowaniu.
  • Pielęgnuj stopy przed położeniem się do snu: aplikuj produkt nawilżający i zakładaj skarpety.
  • W torebce miej zawsze krem do rąk.
  • Na co dzień zamiast podkładu stosuj koloryzujący krem nawilżający, taki jak 5w1 Upiększający krem nawilżający, dzięki któremu Twoja twarz już po kilku sekundach zacznie lśnić świeżością.
  • Podczas zimowych miesięcy używaj nawilżacza powietrza. Najlepiej, by wilgotność powietrza w pomieszczeniu wynosiła 50-70%.
  • Pamiętaj, by regularnie przemywać telefon za pomocą chusteczek do dezynfekcji. Smartfony kładziemy w różnych miejscach, dlatego na ich ekrany dostają się bakterie, które z kolei bardzo łatwo trafiają na policzki i uszy oraz wywołują problemy skórne i niedoskonałości.
  • Chusteczki do twarzy przechowuj w torebce lub na stoliku nocnym, aby móc szybko i dokładnie usunąć makijaż.

Jak mieć gładką skórę od stóp do głów

Delikatna cera twarzy oraz suche obszary na goleniach i łokciach zawsze wymagają dużo uwagi w czasie rytuału pielęgnacji skóry. O innych obszarach często się zapomina.

Dotyczy to w szczególności pleców oraz brzucha, które często pomijamy. One także wymagają specjalnej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli nosimy ubrania lub gdy używamy detergentów do prania, które mogą je podrażniać. Jeśli nie masz czasu, by je nawilżać, wypróbuj Odżywczy balsam do ciała pod prysznic NIVEA, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas.

Skóra naszej klatki piersiowej jest dość cienka, a latem często narażona na działanie słońca oraz ewentualne oparzenia słoneczne. Aby promienie UV nie niszczyły tych delikatnych partii ciała, zawsze stosuj odpowiednią ochronę przed słońcem, na przykład spray Spray do opalania Protect & Refresh, który pozwala pielęgnować skórę oraz jest wodoodporny.

Najsuchsze obszary skóry to te na kolanach, łokciach i goleniach; ich poziom wysuszenia może się zwiększać zimą, dlatego wówczas wymagana jest bardziej intensywna pielęgnacja, na przykład przy pomocy  NIVEA wygładzającego mleczka do ciała.

Piękne stopy i dłonie

dłonie-na-skrzyżowanych-stopach

Nasze dłonie i stopy to bardzo ważne części ciała, które pomagają nam przy wykonywaniu niemal wszystkich czynności dnia. Jeśli o nie zadbamy, piękne stopy i dłonie szczególnie przykuwają wzrok.

Jak to, co jesz i pijesz negatywnie wpływa na Twoją skórę

Jedzenie dobrych dla skóry pokarmów, w tym tak zwanych produktów superfood, oraz nawadnianie organizmu to kluczowe elementy codziennej pielęgnacji skóry.

Jak ważne jest nawodnienie organizmu

Uzupełnianie płynów przez cały dzień to niezbędny element pozwalający zachować zdrową skórę, która w dwóch trzecich zbudowana jest z wody. Płyny nie tylko nawilżają skórę, ale także wypłukują z niej toksyny, oczyszczając ją z nieczystości i bakterii.

Picie wody jest szczególnie istotne, kiedy ćwiczymy. Gdy się pocimy, tracimy dużo wilgoci, dlatego dzień i godzinę przed intensywnym wysiłkiem fizycznym oraz w trakcie i bezpośrednio po nim należy pić wodę, aby utrzymać wysoki poziom nawilżenia organizmu.

Owoce i warzywa zawierają zazwyczaj dużo wody oraz niezastąpiony składnik odżywczy w postaci potasu. Dlatego tak ważne jest, by był on obecny w naszej diecie.

Nie przestawaj pić!

picie-wody

Pijąc dużo wody, regenerujemy skórę. Woda wspomaga pracę komórek, transportując składniki odżywcze. Aby uzyskać optymalne korzyści, każdego dnia wypijaj co najmniej dwa litry wody.

Zachowaj błyszczącą skórę dzięki wodzie kokosowej

woda-kokosowa

Woda kokosowa w 94% składa się z wody, wolnej od tłuszczu oraz z niską zawartością cukru – doskonale i skutecznie nawadnia Twój organizm, uzupełniając poziom witamin, potasu i enzymów, których potrzebujesz.

Zielone koktajle

zielone koktajle

Dzięki korzystnie działającym przeciwutleniaczom obecnym w warzywach liściastych, zielone koktajle działają zbawiennie na naszą skórę. Można je łatwo przygotować rano, a później popijać w drodze lub w biurze.

Piękno całego ciała: Wszechstronna pielęgnacja skóry

Twój tryb życia: jak poziom stresu, snu i ćwiczeń w znaczący sposób oddziałuje na zdrowie Twojej skóry

Sen poprawiający urodę: Sekret pięknej skóry?

śpiąca-kobieta

Podczas snu Twoje ciało i skóra niespiesznie regenerują się i odprężają po codziennej aktywności. Jest bardzo ważne, by pozwolić na to swojej skórze, gdyż w przeciwnym razie ucierpi na tym jej wewnętrzna równowaga.

Digital detox – jak zdystansować się od pułapek nowoczesnego stylu życia

W dzisiejszym świecie prowadzimy szybszy i bardziej rozgorączkowany tryb życia niż kiedykolwiek wcześniej, czego przyczyn należy się doszukiwać przede wszystkim we wszechobecnej technologii, która zaczyna nami sterować. Czasami powinniśmy zrobić sobie przerwę od urządzeń cyfrowych: smartfonów, tabletów czy komputerów. Jest to absolutnie konieczne, aby oczyścić umysł i odstresować się.

Faktem jest, że w świecie napędzanym przez media społecznościowe i smartfony oczekuje się od nas, że będziemy dostępni dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, co zwyczajnie nie jest zdrowe dla naszych mózgów i organizmów. Wieczór to idealna pora na to, by urządzenia cyfrowe, które trzymamy tak blisko siebie przez cały dzień rzucić w kąt i naładować własne baterie. Jeżeli nie uda Ci się to wieczorem, odpocznij w weekend albo podczas wakacji.

Dlaczego nie wyłączyć smartfonu i laptopa na 2 – 3 godziny przed pójściem do łóżka albo nie włączyć w telefonie trybu samolotowego? Robiąc taką przerwę, pozwalasz swojemu mózgowi na regenerację po pełnym wrażeń dniu. Codzienny stres ma ogromny wpływ na Twoją skórę, dlatego będzie Ci ona wdzięczna za tę przerwę. Spokój Twojego umysłu przenosi się również na skórę, dlatego odprężenie powinno być kolejnym elementem Twoich rytuałów pielęgnacyjnych.