W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

jak-długo-chroni-filtr-przeciwsłoneczny-header

Jak długo chroni filtr przeciwsłoneczny?

Ochroń się dzięki radom dotyczącym aplikacji filtrów

Czy wiesz, jaki rodzaj filtra słonecznego działa dłużej i jak często go aplikować? Znajdź odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania na temat ochrony UV, aby móc się zrelaksować i cieszyć słońcem.

Ochrona UV − najważniejsze rady dotyczące stosowania wodoodpornego

Aby chronić skórę przed oparzeniem słonecznym, należy wiedzieć, kiedy i jak często stosować wodoodporny filtr przeciwsłoneczny.

Jak aplikować filtr przeciwsłoneczny

  • Aby zapewnić sobie ochronę przed słońcem od samego początku, nałóż filtr przeciwsłoneczny w hotelu.
  • Pamiętaj, by nałożyć odpowiednią ilość.
  • Na każdą część ciała nałóż około dwie łyżeczki filtra przeciwsłonecznego.
  • Rozprowadź produkt równo na skórze, starając się nie pominąć żadnej części.
  • Pozwól, by cały filtr się wchłonął, a potem się ubierz.
  • Regularnie powtarzaj aplikację, zwłaszcza po kąpieli, kiedy się spocisz lub wytrzesz ręcznikiem.
  • Nie zapominaj o końcówkach uszu oraz karku.

Jak często stosować filtr przeciwsłoneczny

Jak długo chroni filtr przeciwsłoneczny? W wypadku wodoodpornego filtra przeciwsłonecznego zaleca się powtarzać aplikację co najmniej co dwie godziny oraz po kąpieli. A to dlatego, że aktywność taka jak pływanie może powodować zmywanie się filtra słonecznego.

Nawet pocenie się i wycieranie skóry ręcznikiem może usunąć z ciała warstwę ochronną.

Wyższy wskaźnik SPF zwiększa czas przez jaki możemy bezpiecznie przebywać na słońcu. Na przykład krem przeciwsłoneczny z filtrem SPF 30, taki jak Kieszonkowy balsam ochronny na słońce dla dzieci, pozwala przebywać na słońcu bez ryzyka oparzeń słonecznych 30 minut dłużej niż w wypadku nie stosowania produktu przeciwsłonecznego. Wskaźnik SPF 50 oznacza, że skóra pozostaje chroniona 50 razy dłużej niż wtedy, kiedy nie jest chroniona żadnym filtrem przeciwsłonecznym. Należy jednakże pamiętać o tym, by regularnie powtarzać aplikację, gdyż filtry z wysokim wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej również tracą skuteczność.

Jak długo działa filtr przeciwsłoneczny − najczęściej zadawane pytania

Gdy przygotowujesz się do wakacji albo chcesz spędzić dzień na plaży, musisz wiedzieć, jak najlepiej chronić skórę przed oparzeniem słonecznym.

Czy niektóre rodzaje filtrów przeciwsłonecznych zapewniają ochronę dłużej niż inne?

Wszystkie filtry przeciwsłoneczne NIVEA chronią skórę przed działaniem promieni UVA oraz UVB. Wodoodporny filtr przeciwsłoneczny zapewnia dłuższą ochronę, ale największa różnica to kwestia aplikacji.

Filtr przeciwsłoneczny w sprayu i aerozolu, na przykład NIVEA Spary do opalania Protect & Refresh, są świetne dzięki szybkiej i wygodnej aplikacji. Efekt odświeżenia docenisz szczególnie w upalny letni dzień.

Czy filtr przeciwsłoneczny może się zepsuć?

logo-nivea-sun

Minimalny okres przydatności dobrze przechowywanych produktów przeciwsłonecznych NIVEA wynosi 30 miesięcy. Na każdej butelce znajduje się zdjęcie otwartego słoiczka kremu z numerem i literą „M”, które informuje o tym, jak długo po otworzeniu opakowania można bezpiecznie używać produktu.