jak-długo-chroni-filtr-przeciwsłoneczny-header

Jak długo chroni filtr przeciwsłoneczny?

Poznaj filtry przeciwsłoneczne odpowiednie dla ciebie

Czy wiesz, który filtr przeciwsłoneczny działa dłużej i jak często go aplikować? Znajdź odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania na temat ochrony UV, aby móc się zrelaksować i cieszyć słońcem.

Kiedy i jak stosować krem z filtrem?

Filtr przeciwsłoneczny latem to konieczność! Aby chronić skórę przed oparzeniem słonecznym, należy wiedzieć, kiedy i jak często stosować kosmetyki z filtrami UV.

Jak aplikować filtr przeciwsłoneczny

  • Aby zapewnić sobie ochronę przed słońcem od samego początku, nałóż filtr przeciwsłoneczny zanim wyjdziesz z domu.
  • Pamiętaj, by nałożyć odpowiednią ilość.
  • Na każdą część ciała nałóż filtr przeciwsłoneczny w ilości około dwóch łyżeczek.
  • Rozprowadź produkt równo na skórze, starając się nie pominąć żadnej części.
  • Pozwól, by produkt wchłonął, a potem załóż ubranie.
  • Regularnie powtarzaj aplikację, zwłaszcza po kąpieli, kiedy się spocisz lub wytrzesz ręcznikiem.
  • Nie zapominaj o końcówkach uszu oraz karku.

Jak często stosować filtr przeciwsłoneczny

Jak długo chroni filtr przeciwsłoneczny W wypadku, gdy stosujesz krem wodoodporny z filtrem, powtórz aplikację co najmniej co dwie godziny oraz po kąpieli. Krem wodoodporny z filtrem chroni Cię w trakcie pływania, jednak pocenie się i wycieranie skóry ręcznikiem może usunąć z ciała warstwą ochronną.

Wyższy wskaźnik SPF zwiększa czas przez jaki możemy bezpiecznie przebywać na słońcu. Na przykład krem przeciwsłoneczny z filtrem SPF 30,taki jak Kieszonkowy balsam ochronny na słońce dla dzieci, pozwala przebywać na słońcu bez ryzyka oparzeń słonecznych 30 razy dłużej niż w wypadku nie stosowania produktu przeciwsłonecznego. Wskaźnik SPF 50 oznacza, że skóra pozostaje chronione 50 razy dłużej niż wtedy, kiedy nie chroni jej żaden filtr przeciwsłoneczny. Należy jednakże pamiętać o tym, by regularnie powtarzać aplikację, gdy filtry przeciwsłoneczne z wysokim wskaźnikiem ochrony również tracą skuteczność.

Filtr przeciwsłoneczny - ochrona? Trwałość? Skuteczność? Rozwiewamy wątpliwości!

Gdy przygotowujesz się do wakacji albo chcesz spędzić dzień na plaży, musisz wiedzieć, jak najlepiej chronić skórę przed oparzeniem słonecznym. Zabezpiecz ją, stosując odpowiedni filtr przeciwsłoneczny.

Czy niektóre rodzaje filtrów przeciwsłonecznych zapewniają ochronę dłużej niż inne?

Wszystkie filtry przeciwsłoneczne w kosmetykach do opalania NIVEA chronią skórę przed działaniem promieni UVA oraz UVB. Krem wodoodporny z filtrem zapewnia dłuższą ochronę, ale największa różnica to kwestia aplikacji.

Filtr przeciwsłoneczny w sprayu i aerozolu, na przykład NIVEA Przezroczysty spray do opalania Protect & Refresh SPF 30, są świetne dzięki szybkiej i wygodnej aplikacji. Efekt odświeżenia docenisz szczególnie w upalny letni dzień.

Czy filtr przeciwsłoneczny może się zepsuć?

logo-nivea-sun

Minimalny okres przydatności dobrze przechowywanych produktów przeciwsłonecznych NIVEA SUN wynosi 30 miesięcy. Na każdej butelce znajduje się zdjęcie otwartego słoiczka kremu z numerem i literą „M”, które informuje o tym, jak długo po otworzeniu opakowania można bezpiecznie używać produktu.

NIVEA SUN oferuje Ci szeroką gamę - stworzonych z myślą o Twoich potrzebach i oczekiwaniach produktów chroniących skórę przez promieniami i pielęgnujących opaleniznę. Wszystko po to, by móc bezpiecznie cieszyć się słońcem i korzystać z uroków lata. Dowiedz się więcej na NIVEA - Ochrona przeciwsłoneczna.