dziewczyna z czystą skórą

Jak usunąć blizny potrądzikowe?

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak pozbyć się blizn po trądziku

Jak usunąć blizny potrądzikowe?

Dowiedz się więcej o tym, co powoduje blizny potrądzikowe, a także tego co jest dobre na blizny po trądziku i jak im zapobiegać w przyszłości.

Przechodzenie przez trądzik jest w najlepszym razie frustrujące, ale nawet po tym, jak krosta w końcu zniknie, czasami mogą pozostawić czerwone blizny potrądzikowe na skórze.Nie martw się, mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć najlepszy sposób na to, jak pozbyć się blizn po trądziku. "

dziewczyna sprawdzająca jej skórę

CO TO SĄ BLIZNY PO TRĄDZIKU?

Bliznowacenie potrądzikowe może zależeć od kilku czynników. Jeśli pryszcz został zainfekowany lub ściśnięty, często może powodować blizny, choć takowe powstają zwykle w wyniku ciężkiego trądziku.

Zwykle są 3 rodzaje blizn potrądzikowych, na które należy zwrócić uwagę:
• Blizny po szpikulcu do lodu – wyglądają jak małe, głębokie dziury na skórze
• Toczące się blizny – są to wypukłe, szerokie blizny, które mogą powodować nierówny wygląd skóry i są głównie spowodowane tkanką bliznowatą utworzoną pod skórą
• Blizny Boxcar – są to najczęstsze blizny potrądzikowe i są to okrągłe, głębokie blizny, które są szersze niż blizny po szpikulcu do lodu

Leczenie tych różnych rodzajów blizn zależy od rodzaju skóry. Trudno stwierdzić, czy masz skórę wrażliwą, mieszaną czy tłustą, ale nasza szybka analiza pielęgnacji skóry online może pomóc Ci znaleźć krem na blizny potrądzikowe i – ostatecznie – najlepszą procedurę leczenia blizn potrądzikowych dla Twojego typu skóry.


CO JEST DOBRE NA BLIZNY PO TRĄDZIKU?

Zastanawiasz się, co na blizny po trądziku, możesz zastosować w domu? Jedną z najlepszych metod jest peeling chemiczny. Takie peelingi zazwyczaj pomagają wygładzić skórę i rozjaśnić ciemniejsze obszary, dzięki czemu blizny są mniej widoczne. Odblokowują również pory, co pomaga w zapobieganiu przyszłych wyprysków trądziku.  Jak działa takie leczenie blizn potrądzikowych?Chemikalia faktycznie złuszczają cały martwy naskórek, dzięki czemu skóra zostaje czysta, promienna i świeża.

POPRAW WYGLĄD BLIZN POTRĄDZIKOWYCH W 4 TYGODNIE Z NIVEA

Jeśli chcesz zniwelować czerwone blizny potrądzikowe, prawdopodobnie szukasz kremu na blizny potrądzikowe. Cóż, pójdźmy o krok dalej – sprawdź naszą niesamowitą gamę najnowocześniejszych produktów do pielęgnacji skóry.

Nasze innowacyjne produkty przeciw przebarwieniom, jeśli chodzi o blaknięcie blizn potrądzikowych, zdziałają cuda. Zawierają nasz przebadany i opatentowany składnik Luminous630® - skutecznie wyblakują ciemne plamy i czerwone blizny potrądzikowe. Produkty z tej gamy pomogą Ci uzyskać jednolitą cerę: dzień w dzień zwalczając zaczerwienienia, blizny i normując koloryt skóry. W rzeczywistości, rezultaty powinny być widoczne w ciągu 4 tygodni.

Cellular LUMINOUS630 INTENSYWNE SERUM PRZECIW PRZEBARWIENIOM  Przeciw przebarwieniom i CELLULAR LUMINOUS630 KREM PRZECIW PRZEBARWIENIOM NA DZIEŃ działają w tandemie: przez całą dobę, próbują zmniejszyć blizny potrądzikowe, a także pomagają zapobiegać ciemnym plamom. Kto potrzebuje jednego kremu na blizny potrądzikowe, kiedy można opracować cały schemat leczenia blizn potrądzikowych, tak aby uzyskać niesamowite rezultaty.

blond kobieta uśmiechnięta

śmiejąca się blond kobieta


DOMOWE PEELINGI CHEMICZNE

Peelingi chemiczne to jedna z najlepszych metod leczenia blizn potrądzikowych. Takie peelingi zazwyczaj pomagają wygładzić skórę i rozjaśnić ciemniejsze obszary, dzięki czemu blizny są mniej widoczne. Odblokowują również pory, co pomaga w zapobieganiu przyszłych wyprysków trądziku – wygrana! Jak działa takie leczenie blizn potrądzikowych?Chemikalia faktycznie złuszczają cały martwy naskórek, dzięki czemu skóra zostaje czysta, promienna i świeża. 
dziewczyna z maską domowej roboty

Z reguły peelingi chemiczne nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz bardzo wypukłe blizny (takie jak "toczące się blizny"), ale – nie martw się – istnieją inne sposoby na zmniejszenie tego rodzaju blizn ale o nich porozmawiamy później. 

Jeśli nie masz pewności co do rodzaju skóry lub rodzaju blizn, które masz, przed wypróbowaniem peelingów chemicznych skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym lub dermatologiem. 

Do wyboru jest wiele peelingów chemicznych. Aby uzyskać najlepsze wyniki, ważne jest, aby wybrać taki, który odpowiada Twojemu rodzajowi skóry i problemom z bliznami potrądzikowymi.

Te Kwasy są bardzo popularne i dobrze sprawdzają się w peelingach chemicznych:

• Kwas salicylowy – jest dobry, jeśli masz tłustą i trądzikowatą skórę, ponieważ pomaga oczyścić pory
• Kwas glikolowy – ten kwas koncentruje się na złuszczaniu skóry i jest najlepszy dla normalnych/tłustych typów skóry
• Kwas mlekowy – ten kwas jest dobry dla wszystkich rodzajów skóry i działa sprawdza się w rozjaśnianiu ciemnych blizn
• Kwas migdałowy – kwas działa dobrze na wszystkie rodzaje skóry, ale szczególnie na osoby o ciemniejszej karnacji
• Kwas fitynowy – to najlepszy kwas dla osób, których skóra jest wrażliwa, a także dla tych, którzy cierpią na hiperpigmentację, ponieważ kwas jest on łagodniejszy niż inne. 
Pamiętaj! Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z profesjonalistą.

Prawdopodobnie słyszałeś o kwasach glikolowym, mlekowym i migdałowym – w tej chwili są one wszędzie. Są to kwasy AHA (alfa hydroksykwasy) i doskonale rozpuszczają martwe komórki naskórka, przyspieszają obrót komórkowy, poprawiają produkcję kolagenu – dzięki czemu są idealne dla Twojej skóry.


ZABIEGI LECZNICZE NA BLIZNY POTRĄDZIKOWE

Niestety zabiegi medyczne są zazwyczaj dość drogie! Pamiętaj, aby zawsze udać się do licencjonowanego lekarza, ponieważ będzie on w stanie doradzić Ci najlepszą formę leczenie blizny po wyciskaniu pryszczy.  


Oto kilka najlepszych metod na usuwanie blizn potrądzikowych dostępnych od profesjonalistów: 

PROFESJONALNE PEELINGI CHEMICZNE
Zwykle zobaczysz lepsze rezultaty po profesjonalnych peelingach chemicznych niż po tych zrobionych w warunkach domowych. Dlaczego? To proste! Dermatolodzy dostosują leczenie do Twojej skóry: ocenią typ skóry i blizn potrądzikowych, wykorzystując swoją wiedzę kliniczną tak, aby zaproponować najlepsze leczenie blizn potrądzikowych dla Twojej skóry.

ZABIEG LASEROWY
Zabieg laserowy jest podobny do peelingu chemicznego, ponieważ regeneruje skórę twarzy, ale robi to bez użycia środków chemicznych lub peelingów. Dzięki nowej, zdrowej i młodszej skórze, blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne. Zabiegi laserowe nie są jednak odpowiednie dla niektórych rodzajów skóry i mogą powodować podrażnienia lub niepożądane reakcje. Nie martw się! Pirofesjonalny dermatolog oceni Twoją skórę i pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

ZASTRZYKI
Zastrzyki z kortykosteroidów są również świetnym leczeniem blizn potrądzikowych. Zwykle działa to najlepiej dla osób z podniesionymi bliznami potrądzikowymi. Musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na rezultaty trzeba będzie poczekać - często przez kilka tygodni będziesz otrzymywać serię zastrzyków od dermatologa, który będzie monitorował postępy po każdym zabiegu.

WYPEŁNIACZE SKÓRNE
Dermatolog może zalecić wypełniacze skórne, tak aby za pomocą produktu na bazie kolagenu spróbować zmniejszyć blizny. Niestety wypełniacze skórne są zwykle tymczasowe i tak naprawdę wytrzymują tylko od 6 miesięcy do roku. Dostępne są opcje stałe, ale musisz je omówić ze swoim dermatologiem.

MIKRONAKŁUWANIE
Mikronakłuwanie może pomóc wygładzić skórę, co ostatecznie zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych. Jest to proces, w którym wokół blizny umieszcza się maleńkie igły. Takie działanie stymuluje naturalne reakcje organizmu i promuje wytwarzanie większej ilości kolagenu w twoim ciele. Chociaż efekty mikronakłuwania mogą być bardzo korzystne i w efekcie pomagają w leczeniu blizn po pryszczach, mogą również powodować późniejsze skutki uboczne, tj. zaczerwienienie, stan zapalny i ból.


JAK UNIKAĆ BLIZN POTRĄDZIKOWYCH?

dziewczyna czyści twarz

Chcesz uniknąć czerwonych blizn potrądzikowych? Staraj się nie dotykać, nie zrywać ani nie wyciskać pryszczy. Wiemy, że to bardzo kuszące, ale tak zaczynają się infekcje, a także wzrasta prawdopodobieństwo podrażnienia skóry. 

Innym sposobem zapobiegania bliznom potrądzikowym jest zapobiegawcze pielęgnacja skóry tłustej i skłonnej do trądziku oraz uczynienie nawyku ze stosowania kremu na blizny potrądzikowe. Przeczytaj nasze najlepsze porady dotyczące leczenia trądziku tutaj.

Porady dla Ciebie