Advice

Jaki jest twój rodzaj skóry?

Poznaj swój rodzaj skóry!

Skóra normalna: Jeżeli Twoja skóra jest gładka, ma zwężone pory i różany odcień, to jest to skóra normalna. Czasem możesz sobie nawet pozwolić na popełnienie grzeszku kosmetycznego. Ale do zachowania zdrowego wyglądu nawet skóra normalna wymaga indywidualnej praktyki pielęgnacji skóry, odpowiedniego nawilżenia i ochrony. Nasza wskazówka: Regularne zabiegi pielęgnacyjne skóry na dzień i na noc pozwolą Ci zachować piękną i zdrową skórę.

Skóra sucha czy wrażliwa?

Skóra sucha: Czy Twoja skóra jest szorstka i się łuszczy? Suchej skórze brakuje wilgoci i lipidów – to znaczy tłuszczy. Dlatego jest napięta, niezbyt elastyczna i podatna na swędzenie. Skóra tego rodzaju reaguje podrażnieniem, szczególnie gdy narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr czy suche, ogrzane powietrze. Specjalne kremy pomogą skórze zachować nawilżenie oraz wzmocnią jej barierę ochronną. Nasza wskazówka: Przed promieniami UV suchą skórę ochronią kremy na dzień z filtrem przeciwsłonecznym. Skóra wrażliwa: Skóra wrażliwa to bardziej stan, a nie rodzaj skóry, ponieważ wrażliwa może być i skóra sucha, i mieszana. Skóra wrażliwa zazwyczaj silnie reaguje na wewnętrzne i zewnętrzne czynniki, takie jak stres, zła dieta, światło UV oraz suche, ogrzane powietrze. Gdy skóra traci równowagę, czerwienieje i wysusza się, swędzi i jest napięta. Skóra wrażliwa wymaga specjalnych praktyk pielęgnacyjnych, które ją wygładzą i wzmocnią. Nasza wskazówka: Używaj produktów do pielęgnacji skóry opracowanych specjalnie dla skóry wrażliwej.

Skóra mieszana czy skóra z niedoskonałościami?

Skóra mieszana: Skóra mieszana, jak wskazuje sama nazwa, składa się z dwóch rodzajów skóry – suchej i tłustej. Skóra mieszana jest lśniąca i podatna na niedoskonałości, szczególnie w strefie T, to znaczy na obszarze pomiędzy czołem, nosem i brodą. Skóra na policzkach jest z kolei normalna lub sucha. Zawsze wybieraj produkt do pielęgnacji skóry o formule dostosowanej do skóry mieszanej, który przywróci jej naturalną równowagę nawilżenia. Skóra z niedoskonałościami: Skóra z niedoskonałościami wytwarza więcej sebum niż to potrzebne. Rezultat: Wągry i pryszcze. Odpowiedzialne za ten rodzaj skóry mogą być predyspozycje genetyczne, stres oraz zmiany hormonalne. Stosując specjalne środki do oczyszczania i pielęgnacji skóry, przywrócisz jej naturalną równowagę i zapobiegniesz powstawaniu niedoskonałości. Nasza wskazówka: Rano i wieczorem przemywaj twarz łagodzącym mleczkiem oczyszczającym.

Skóra dojrzała? Zachowaj młody wygląd!


Wraz z wiekiem skóra przechodzi różne procesy, które zmieniają jej wygląd i strukturę. Obejmuje to zmniejszoną aktywność komórek, wolniejszą regenerację, zmniejszoną produkcję kolagenu oraz uszkodzenia wywołane promieniowaniem UV. Ponadto rodzaj naszej skóry ulega częstym zmianom – skóra dojrzała jest regularnie narażona na suchość. Stosując właściwe produkty odmładzające do pielęgnacji skóry, zapobiegniemy powstawaniu bruzd, zmarszczek i ciemnych plam. Nasza wskazówka: Używaj specjalnych produktów do pielęgnacji oczu – to w kącikach oczu pojawiają się pierwsze widoczne linie mimiczne.