Skurcze Braxtona-Hicksa – nie czuję ich!
Nie masz powodów do niepokoju. Wcale nie musisz ich czuć. Jeśli badanie KTG nie wykazuje nieprawidłowości, możesz być spokojna.
Silne skurcze Braxtona-Hicksa
Być może masz niski próg bólu. Albo mylisz skurcze przepowiadające ze skurczami porodowymi. Jeśli jesteś na wczesnym etapie ciąży i w Twoim odczuciu skurcze są za silne, poradź się swojego lekarza.
Częste skurcze w ciąży
Zdarzają się, choć rzadko, przypadki odczuwania każdego skurczu Braxtona. Martwisz się, bo masz nieustanne wrażenie, że za chwilę rozpocznie się akcja porodowa? Również poproś o poradę lekarza, bo częste sięganie po leki rozkurczowe w ciąży to nienajlepszy pomysł.
Skurcze macicy w ciąży po stosunku
Czasami możesz odczuwać lekkie skurcze po zbliżeniu z partnerem. W końcówce ciąży aktywność seksualna może je wywoływać, zwłaszcza ta bardziej intensywna. Chcesz wiedzieć, jak to działa? Przeczytaj więcej w artykule Seks w ciąży – prawdy i mity.
Choć skurcze Braxtona-Hicksa nie należą do przyjemnych, to są objawem prawidłowo rozwijającej się ciąży i mają do spełnienia ważną rolę. Skoro nie możesz ich uniknąć, wiedza na ich temat oraz pozytywne nastawienie powinny sprawić, że poczujesz się spokojniejsza.
Udostępnij
Korzystając z tej funkcji, zgadzasz się na to, że dane te mogą być również przekazywane do krajów trzecich poza Europejskim Obszarem Gospodarczym bez odpowiedniego poziomu ochrony danych (zwł. USA). Istnieje możliwość, że władze mogą uzyskać dostęp do tych danych. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, ze skutkiem na przyszłość. Więcej informacji: Polityka Prywatności.