ujarzmij owłosienie

Ujarzmij swoje owłosienie

Ptaki mogłyby uwić gniazdo na Twej klatce piersiowej? Pomyśl o goleniu

Ujarzmij owłosienie

Pozbądź się zbędnego owłosienia. Zyskasz w oczach kobiet i myśliwy nie pomyli Cię ze zwierzyną. Pokażemy Ci, że męska depilacja może być zarówno skuteczna jak i bezpieczna wszędzie tam, gdzie Twoje owłosienie wymaga ujarzmienia.

WEŹ TO NA KLATĘ

Spędzasz wiele godzin w siłowni rzeźbiąc swoje ciało? Pochwal się efektami. Pomoże Ci w tym staranne woskowanie.
Wiele zakładów specjalizuje się w depilacji woskiem mężczyzn  i - wbrew legendom rozsiewanym przez kobiety - sam proces nie jest aż tak bolesny. Uważaj jednak. Woskowanie otwiera pory i sprawia, że są one bardziej podatne na podrażnienia. Aby uniknąć wysypki, przez co najmniej 24 godziny po fakcie odpuść więc sobie gorący prysznic, ćwiczenia, unikaj kontaktu z drażniącymi środkami chemicznymi (chlor na basenie).

Jeśli Twoja klatka piersiowa jest gęsto obrośnięta wiedz, że w tym przypadku golenie nie jest dobrym pomysłem. Pozostawia ono szorstką powierzchnię przyciętych włosów. Po kilku dniach pojawi się również swędzący – bardzo swędzący - odrost. Skóra będzie podatna na podrażnienia, istnieć będzie ryzyko wrastających włosków, zacięcia i rozprzestrzenienia bakterii spomiędzy ostrzy maszynki. W tym przypadku najlepszą opcją jest przycinanie włosów do bardziej estetycznej długości. Elektryczne golarki są wyposażone w regulowane nakładki, dzięki którym przytną zarost do ustawionego stopnia. Rozpocznij od dłuższego nastawienia, a następnie zmniejszaj je do momentu uzyskania pożądanej długości.

ZRZUĆ TO Z RAMION I PLECÓW

Niektóre kobiety mogą zaakceptować owłosioną klatę, ale praktycznie żadna nie powie, że owłosione plecy są pociągające. Woskowanie pomoże Ci wygładzić plecy na 4-6 tygodni. Warto w tym przypadku jednak zastanowić się nad trwałą depilacją pleców , np. metodą laserową lub IPL (metoda intensywnego pulsującego źródła światła). Laser wyszukuje we włosie melaninę (naturalny barwnik) i blokuje dopływ krwi do mieszka, co w końcowym rezultacie całkowicie wstrzymuje porost włosa.

Problem w tym, że włosy rosną w trzech etapach. Niezależnie więc kiedy weźmiesz zabieg, część włosów i tak znajdować się będzie pod powierzchnią skóry. Będziesz więc musiał wydać pieniądze na zabiegi za każdym razem, kiedy uśpione włosy (na ramionach jest ich  aż 80%) zdecydują się wyjrzeć na światło dzienne.

DOKŁADNE I WYGODNE GOLENIE SKÓRY WRAŻLIWEJ.

JAK NOWONARODZONY

Strzyżenie okolic intymnych  to dość skomplikowane zadanie.

Unikaj używania w tym celu tradycyjnej maszynki do golenia. Zwiększa prawdopodobieństwo zacięcia i nieestetycznych problemów po goleniu (podrażnienie, wysypka, zainfekowane mieszki włosowe). Elektryczne „strzyżarki” do ciała, stosowane na mokro, w połączeniu z  odpowiednim kosmetykiem, stanowią bardziej niezawodne rozwiązanie.

Pielęgnowanie tej części ciała wymaga dobrej techniki:

Krok 1. Zacznij od umycia obszaru, który chcesz ogolić, a następnie starannie pokryj go pudrem, który wchłonie nadmiar wilgoci.

Krok 2. Delikatnie naciągnij luźną skórę, aby przypadkowo się nie zaciąć i przycinaj włosy trymerem pod kątem 45°, aż zostanie Ci „popołudniowy” zarost.

Krok 3. Zarost ten usuń płaskim ostrzem. Ponownie naciągnij skórę i przesuwaj ostrze niewielkim okrężnym ruchem, aż do całkowitej gładkości .

Krok 4. Na zakończenie zastosuj nawilżający krem, jak choćby NIVEA MEN CREME.