Jak zapuścić brodę

Przewodnik dla początkujących brodaczy.

JAK ZAPUŚCIĆ BRODĘ

A więc myślisz o tym, żeby zapuścić brodę, ale nie wiesz, od czego zacząć? No cóż, jest to dość proste – PRZESTAŃ SIĘ GOLIĆ oraz ZACZNIJ ZAPUSZCZAĆ. W tej właśnie chwili zaczyna się Twoja podróż do nowego, bardziej męskiego „ja”, a my staniemy się Twoim przewodnikiem.

PRODUKUJ WIĘCEJ TESTOSTERONU

Dwa najważniejsze czynniki wpływające na wzrost Twojego zarostu to genetyka – dzięki mamo – oraz produkcja testosteronu, którą całe szczęście możesz w małym stopniu kontrolować. Więc jak stać się mężczyzną „bardziej”? Cóż, przede wszystkim żyjąc jak mężczyzna. Poziom testosteronu rośnie po 48 godzinach od np. podnoszenia ciężarów, a im ciężej trenujesz, tym więcej możesz go wyprodukować. Więc może od razu zrezygnuj z jogi i lepiej chwyć za hantle. Poza podrzucaniem ciężarów ważne są dieta i poziom stresu. Powinieneś więc poważnie rozważyć, by od czasu do czasu zjeść stek i pójść na masaż. Lub nawet częściej niż rzadziej.

PAMIĘTAJ O WITAMINACH

Jeśli chcesz szybciej zapuścić brodę, będziesz musiał dostarczyć organizmowi składników odżywczych niezbędnych do wyhodowania tego uwielbianego przez kobiety atrybutu męskości. Witaminy zasadniczo będą tutaj pomocne. Wiele z nich wpływa na szybszy wzrost włosów, więc dołącz do swojej diety produkty, które je zawierają albo pomyśl o włączeniu w grę suplementów. Dieta bogata w białka, czyli zawierająca mięso, ryby, jajka i orzechy zwiększy Twój brodotwórczy potencjał. Kilka witamin, w tym witamina E i długa lista witamin z grupy B, które znajdziesz w większości z mięs, produktów mlecznych i warzyw liściastych, także dobrze zadziała. Nie zaszkodzą multiwitaminowe preparaty, więc i w takowe możesz się zaopatrzyć.

KONIEC ZE SWĘDZENIEM

Są spore szanse, że zapuszczając brodę, doświadczysz także uciążliwego etapu swędzenia, ale nie przejmuj się, to tylko tymczasowe. W takcie kilku pierwszych tygodni musisz zachować szczególną ostrożność i troskliwość, by utrzymać brodę w czystości – skuteczne będą szampony przeciwłupieżowe, które zminimalizują swędzenie. Użyj także nawilżających kremów do twarzy, a kiedy przyjdzie najgorsze, odrobina olejku z aloesu nie zaszkodzi.

Podążanie za tymi prostymi wskazówkami nie tylko nie jest wyczerpujące, ale zaowocuje wspaniałą, bujną brodą. Powodzenia!