spraw by włosy rosły szybciej

Spraw, by włosy rosły szybciej

Przekonaj się, że żywienie i tryb życia naprawdę wpływają na wzrost włosów.

Pozwól, że zgadniemy. Oczywiście trafiłeś tutaj, bo masz zamiar zapuścić bujną grzywę. OK, szanujemy to. I chociaż nie ma jednego magicznego sposobu, który zagwarantuje, że Twoje włosy zaczną rosnąć niczym radioaktywny bambus, mamy kilka zdecydowanie mocnych patentów, by zwiększyć Twoje szanse na posiadanie imponującej czupryny.

Mięsożercy

Przede wszystkim włosy potrzebują do wzrostu kilku składników odżywczych. Każdy włosek składa się z keratyny, czyli białka zbudowanego z aminokwasów i ich właśnie będziesz potrzebował. Uderz więc do mięsnego i odpal grilla, bo jeśli marzysz o bujnej grzywie, potrzebujesz dużo białka – a to oznacza dużo MIĘSA. Czerwone mięso, takie jak wołowina i jagnięcina, jest doskonałym źródłem białka, a dodatkowo zawiera żelazo i cynk, które także wspierają wzrost włosów. Co jeszcze? Łosoś i ostrygi sprawdzą się wybornie! Podobnie jak orzechy, jajka i nabiał. Nie polecamy jednak przechodzenia w pełni na żywienie jaskiniowca. Dobrze zbalansowana dieta to klucz do sukcesu i zdecydowanie nadal powinieneś jeść owoce i warzywa, które również zawierają składniki wspomagające wzrost włosów. A jeśli to dla Ciebie za mało, możesz spróbować suplementów, np. kwasu foliowego, tranu, oleju lnianego oraz biotyny.

Pielęgnacja grzywy

Codziennie mycie włosów pozbawia je naturalnej warstwy łoju skórnego, który stymuluje wzrost, więc skończ z tym pucowaniem – 2 lub 3 razy tygodniowo powinno wystarczyć. A kiedy już je myjesz, pamiętaj, żeby zafundować głowie relaksujący masaż, który pobudza przepływ krwi, a tym samym wzrost włosów. Ponadto szczotkowanie przez minutę lub dwie dziennie także wspomaga krążenie w czaszce, więc rób to! I pamiętaj – zdrowe włosy rosną szybciej, więc warto, żebyś co jakiś czas je podciął.

ODŚWIEŻAJĄCY SZAMPON NIVEA COOL FRESH

Wyluzuj

Stres źle działa na wzrost włosów. I na wszystko inne też. Więc napełnij wannę wodą, zapal kilka świeczek, włącz ostatnią płytę Taylor Swift i po prostu zrelaksuj się. Poważnie. No może poza tym fragmentem o Taylor, świeczkach i wannie, ten wybór pozostawiamy Tobie.

ZOBACZ TAKŻE