Znieś łysienie z podniesioną głową

Kilka porad, jak radzić sobie w sytuacji, kiedy włosów zaczyna brakować.

ZNIEŚ ŁYSIENIE Z PODNIESIONĄ GŁOWĄ

Niestety, przerzedzanie włosów i łysienie to coś, z czym spora część mężczyzn musi się prędzej czy później zmierzyć. Niektóre badania pokazują, że nawet 70% męskiej populacji w pewnym momencie swojego życia może doświadczyć tego problemu. Wciąż zdumiewa nas to, że naukowcy wiedzą, jak wylądować promem kosmicznym na powierzchni komety pędzącej 135 000 km/godz., ale nadal nie wymyślili, jak leczyć łysienie. I chociaż ta wiadomość może brzmieć dla Ciebie jak koniec świata, zapewniamy, że nim nie jest.

WIATR WE WŁOSACH

OK, więc łysiejesz, co teraz? Pierwszym krokiem (jak w wypadku wielu innych rzeczy w życiu) jest akceptacja. Czy myślisz, ze Jason Statham nie może zmrużyć oka, bo jest łysy? Nie. Jest zbyt zajęty trenowaniem kung-fu i randkowaniem z modelkami, więc posłuchaj naszych porad, a obiecujemy, że wciąż możesz być superatrakcyjny. Teraz, kiedy już to ustaliliśmy, zerknij na niektóre z opcji, które się przed Tobą klarują.

ZAUFAJ WARSTWOM

Jeśli problem przerzedzających się włosów jest nadal na wczesnym etapie, być może nie musisz od razu inwestować w maszynkę do golenia. Poniższa opcja zadziała, powinna skutecznie zamaskować przerzedzające się włosy i stworzy nowy wizerunek. Jak? Po prostu porozmawiaj ze swoim fryzjerem i powiedz mu, z jakim problemem się borykasz, a on dobierze dla Ciebie taki rodzaj strzyżenia, żeby włosy wyglądały poprawnie, a najszybciej łysiejące części głowy, czyli potylica i zakola, zostały w czasie stylizacji zakryte.

BEZ POWROTU

Może nigdy nie dotrzesz do tego etapu, ale jeśli tak się stanie, radzimy się nie załamywać. Chociaż w tym miejscu, niestety, nie masz już zbyt wielu możliwości. Ogolenie się maszynką à la Zizou Zidane nie jest koniecznością – chociaż ten gość z pewnością wie, jak dobrze wyglądać z łysą głową – ale im krócej obetniesz włosy, tym problem przerzedzających się włosów stanie się mniej widoczny, więc weź to pod uwagę.

PRZEJMIJ KONTROLĘ

Kiedy Twoje włosy postanowiły Cię opuścić, postaraj się myśleć o tym, jak o okazji, by skupić się na rzeczach, które dla odmiany jesteś w stanie kontrolować. Może w końcu przestań się martwić wzrostem włosów i zacznij myśleć o rosnących mięśniach? Albo jeszcze lepiej – zapuść brodę lub wąsy. Właściwie to mamy nawet artykuł, który pomoże Ci zacząć: PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI MAJĄ ZAROST.  A jeśli już wszystko zawiedzie, zawsze możesz kupić kapelusz.