światło-słoneczne-header

Doceń zalety, jakie posiada światło słoneczne

Jak światło słoneczne wpływa na nastrój i stan zdrowia

Wpływ słońca na samopoczucie jest ogromny. Światło słoneczne pozostawia Cię zawsze w beztroskim nastroju, w dodatku potrzebujesz słońca, by czuć się lepiej i cieszyć się dobrym zdrowiem.

W jaki sposób światło słoneczne wpływa na nasz organizm

Światło słoneczne zawiera promienie ultrafioletowe, tak zwane promienie UV. Zaledwie kilka minut ekspozycji na promienie słoneczne pozwala wytworzyć potrzebną witaminę D. Zbyt długie wystawienie na promienie słoneczne bez ochrony przed promieniowaniem niekorzystnie wpływa na skórę. Powodem tego jest fakt, że promienie UV mogą zmieniać elastyczność i wygląd skóry.

Dobry wpływ słońca na samopoczucie

witamina-d-w-piasku

Kiedy słońce wygląda zza chmur, czujemy niezwykłą energię. Światło słoneczne daje nam zdrowo wyglądającą skórę, piegi, opaleniznę i pogodniejsze spojrzenie na świat. Promienie słoneczne budzą w nas optymizm, którego tak często nam brakuje!

Dlaczego światło słoneczne poprawia nam nastrój

kobieta-w-kapeluszu-przeciwsłonecznym-na-plaży

Światło słoneczne jest konieczne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Silne światło słoneczne stymuluje w ciele produkcję serotoniny - związku poprawiającego humor. Zatem doceńmy pozytywny wpływ słońca na samopoczucie!

Promienie słoneczne źródłem energii i zdrowia

Odkryj, dlaczego jesteś w beztroskim nastroju i jak światło słoneczne poprawia Twoje zdrowie.

Bądź aktywny, bądź szczęśliwy

siatkówka-plażowa

Trening na siłowni może wydawać się uciążliwym obowiązkiem. Z kolei aktywność na plaży to nie tylko zdrowie, ale też świetna zabawa. Pływanie znakomicie wzmacnia całe ciało bez obciążania stawów. I nie ma nic lepszego niż siatkówka plażowa z rodziną i przyjaciółmi. Baw się dobrze, bądź aktywny, wykorzystaj promienie słoneczne.

Zobacz także