Sposoby na zarost - znajdź najlepszy dla siebie

Maszynka tradycyjna vs. elektryczna.

Przed nami debata, która trwa od lat, czyli:
co zapewnia lepsze golenie – maszynka tradycyjna czy elektryczna.
Szacuje się, że mężczyźni spędzają co najmniej 50 000 minut życia na goleniu zbędnego owłosienia twarzy,
więc ma ogromne znaczenie, byś ten codzienny rytuał przeprowadzał z głową.


PODZIĘKUJ FRANKLINOWI

ZALETY

Kto by pomyślał, że puszczanie latawca podczas burzy doprowadzi w końcu do powstania urządzenia, które pozwoli utrzymać zarost w ryzach? Szaleństwo. Podczas gdy Wasi dziadkowie nadal pewnie drwią na samą myśl, elektryczne maszynki dają wiele korzyści. Przede wszystkim nie ma innego sposobu, aby uzyskać jeszcze szybsze golenie. Bez wody. Bez pianki. Właściwie nie potrzebujesz nawet łazienki, więc dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu do stracenia, jest to często jedyna opcja. Poza niezaprzeczalną szybkością, wielu mężczyzn twierdzi, że elektryczne maszynki do golenia rzadziej powodują skaleczenia, a więc i podrażnienia.

WADY

Używanie elektrycznej golarki nie daje zbyt dokładnego efektu końcowego. Po prostu nie daje. A niektórzy twierdzą nawet, że przypomina to bardziej atak wściekłego gryzonia na twarz, co oczywiście nie jest wymarzonym sposobem, by obudzić się rano. Ale poza tym, no i wykluczając postapokaliptyczną wizję, w której nie działa sieć elektryczna, maszynki te są jednak bardzo poręczne.


JEŚLI COŚ NIE JEST ZEPSUTE, NIE NAPRAWIAJ

ZALETY

Chociaż przeciąganie po twarzy kawałka metalu brzmi jak barbarzyństwo, tradycyjne golarki zapewniają bardzo dokładne golenie, więc dopóki ktoś nie wymyśli golarki laserowej – liczymy na Was, Krzemowa Dolino – stara poczciwa golarka pozostanie prawdopodobnie najlepszą metodą golenia. Poza lepszymi efektami, tradycyjne maszynki do golenia są także znacznie tańsze i dużo bardziej dostępne.

WADY

Woda i krem do golenia, potem płukanie i powtarzanie. To wszystko składa się na długi i żmudny rytuał, który może trwać i trwać, więc jeśli nie masz nawet 10 minut do stracenia rano, rozumiemy, że możesz wybrać elektryczną golarkę. Ponadto ostrza maszynki stają się tępe po ledwie kilku użyciach, co także może być frustrujące. Chociaż tutaj może przyjść Ci z pomocą nasz lifehack, sprawdź: Lifehacks.

RÓŻNE SPOSOBY DLA RÓŻNYCH OSÓB

Na koniec dnia wszystko sprowadza się do tego, co tak naprawdę ma dla Ciebie wartość i znaczenie. Podczas gdy tradycyjne ostrze zapewni lepsze, bardziej efektywne golenie, to po prostu nie jest aż tak szybkie, jak za pomocą golarki elektrycznej, ale tego wyboru musisz dokonać sam.

Niezależnie od wybranej metody odrobina włożonego wysiłku przyniesie dodatkowe rezultaty. Dlatego zapamiętaj kilka wskazówek. Golenie zaraz po wyjściu spod prysznica sprawi, że pory w skórze się otworzą, a zarost stanie się bardziej miękki, co zasadniczo ułatwi golenie, niezależnie od tego, którą maszynkę wybierzesz. I zawsze po goleniu użyj balsamu lub kremu nawilżającego, a skóra odwdzięczy się miękkością i zdrowiem.
 
Podsumowując, debata nad tym, która z golarek jest lepsza, pozostaje nierozstrzygnięta. Przynajmniej do czasu, aż te supermądrale z Doliny Krzemowej nie wymyślą czegoś lepszego.