Miejmy w Bród Bród

Przeczytaj jak przycinać, kształtować i hodować brodę godną szacunku samego Abrahama Lincolna

Miejmy w Bród Bród

Jako że posiadanie zarostu jest obecnie dominującym trendem, dobrze jest wiedzieć jak kontrolować jego kształt i długość, by pozytywnie wpływał na nasz wizerunek.

WYTYCZ GRANICE PRZY POMOCY MASZYNKI

Mieszki włosowe same sobie rady nie dadzą, musisz im pomóc. Wyhodowanie brody w której będziesz wyglądał dobrze, wymaga tyle samo zachodu co golenie na mokro. Perfekcyjny zarost nie powinien zwisać z dolnej wargi, stanowiąc schronienie dla drugiego śniadania. Powinieneś go też trzymać w ryzach, pilnując by nie migrował na obszar szyi.

Zacznij od wytyczenia granic zarostu przy pomocy mokrej maszynki do golenia. Odznacz przestrzeń w której kończy się broda, a zaczyna szyja. Zgól też linię od ucha po kącik ust, starając się by przebiegała ona możliwie naturalnie.


EFEKT DZIĘKI NARZĘDZIOM

Traktuj brodę z szacunkiem. Nie zasłużyła ona na to, by ją przycinać nożyczkami pamiętającymi  okres Twojej podstawówki. Zainwestuj w maszynkę z trymerem – niektóre z nich mają dodatkowo specjalne ostrze dla bardziej precyzyjnego zarysowania konturów. Nadaj zarostowi odpowiednią długość, nie większą niż 4 cm. Wypielęgnowana broda nada Ci poważny, męski wygląd. Dzięki niej będziesz wyglądać dojrzalej, ten prosty zabieg może więc przyczynić się do tego, że wypowiadane przez Ciebie słowa zyskają na wiarygodności.

PODSTAWY HODOWLI

Zarost potrzebuje takiej samej pielęgnacji co włosy na głowie. Myj go regularnie przy pomocy produktu do czyszczenia twarzy, tak jak myjesz włosy szamponem. Dzięki temu zarówno on jak i skóra twarzy będą zawsze w dobrym stanie. Dodatkowo zmyjesz pył, bród i jedzenie, które broda zachłannie przyciąga 24 godziny na dobę.

Jeśli dopiero wstępujesz do grona brodaczy, możesz zauważyć, że początkowy proces zapuszczania  zarostu jest nieco swędzący. Stosuj żel nawilżający, np. nawilżający HYDRO GEL SENSITIVE NIVEA MEN - jest to produkt dedykowany do skóry z zarostem, nie tylko łagodzi podrażnienia, ale też wzmacnia naturalną ochronę skóry.