suche-włosy

Jak dbać o suche włosy

Poddaj suche włosy kuracji nawilżającej
Wiosna to pora, kiedy rozdwojonym końcówkom należy powiedzieć stop! Problem rozwiążesz, stosując nasze porady dotyczące pielęgnacji suchych włosów. Odkryj najlepsze kuracje oraz produkty do pielęgnacji włosów od NIVEA. Przywróć życie swoim puklom.

Jak i dlaczego w przypadku suchych włosów

Dowiedz się, co powoduje suchość i odkryj techniki pielęgnacji, które ponownie uwolnią Twoje piękne, lśniące włosy.

Jak zimowe miesiące wpływają na wygląd włosów?

Gdy nadchodzi zima, mróz i ciągłe przebywanie w suchych pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem sprawia, że włosy stają się suche i pozbawione życia.

Jeśli dodamy do tego suszenie suszarką nic dziwnego, że włosy pozbawione są naturalnego nawilżenia, a w efekcie są wysuszone i narażone na rozdwajanie końcówek.

Najlepszy sposób pielęgnacji włosów wiosną polega na stosowaniu specjalnych produktów, takich jak NIVEA Szampon Repair & Targeted Care z olejkiem makadamia i substancją Eucerit®, które pielęgnują i naprawiają je od wewnątrz.

Suche włosy − Powrót na właściwe tory

Pożegnaj zimę, pamiętając o poniższych poradach dotyczących pielęgnacji włosów Odkryj najlepsze metody odżywiania spragnionych włosów i chroń je przed rozdwojonymi końcówkami.

Codzienna pielęgnacja suchych włosów

W zimie stosujemy więcej produktów nawilżających na skórę i podobną strategię należy przyjąć w przypadku produktów do pielęgnacji włosów. Wybierz szampon taki jak NIVEA Hydro Care, który intensywnie nawilża włosy, jednocześnie ich nie obciążając.

Aby uzyskać lepsze rezultaty, na umyte włosy nałóż odżywkę NIVEA Hydro Care. Najważniejsza porada: Całkowicie wysusz włosy przed użyciem prostownicy albo lokówki, aby nie zniszczyć mieszków włosowych.

Najlepsza dieta dla zdrowych włosów

Pokarmy nadające włosom zdrowie i blask zawierają dobre tłuszcze. Są to awokado, nasiona dyni, zielone liściaste warzywa i siemię lniane − wszystkie te produkty zawierają kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Szpinak jest też bogaty w żelazo, pierwiastek niezbędny dla zdrowych włosów.

5 pomysłów na wiosenne porządki z włosami

  • Przytnij rozdwojone końcówki.
  • Pokuś się o całkiem nowy look lub nową fryzurę.
  • Dodaj sobie lekkości stylową, krótką fryzurką.
  • Ożyw włosy nowym kolorem i refleksami. 
  • Rozpieść suche włosy za pomocą maseczki lub kuracji.

Uwolnij burzę zdrowych włosów, używając tych produktów do pielęgnacji

Zobacz także