Jak dbać o suche włosy


ZOBACZ JAK POWINNA PRZEBIEGAĆ PIELĘGNACJA SUCHYCH WŁOSÓW, ABY ODZYSKAŁY BLASK.

Wiosna to pora, kiedy rozdwojonym końcówkom należy powiedzieć stop! Problem rozwiążesz, stosując nasze porady. Dowiedz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja suchych włosów. Odkryj najlepsze produkty do pielęgnacji włosów od NIVEA, które pomogą Ci przywrócić Twoje suche włosy do zdrowia.

Z czego wynikają suche włosy i jak o nie dbać

Dowiedz się, co powoduje suchość i odkryj techniki pielęgnacji, które odbudują i wzmocnią Twoje piękne, lśniące włosy.

Jak zimowe miesiące wpływają na wygląd włosów?

Gdy nadchodzi zima, mróz i ciągłe przebywanie w suchych pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem sprawia, że na naszych głowach pojawiają się pozbawione życia, suche włosy. To dość duży problem, gdyż suche włosy nie wyglądają estetycznie – puszą się, są szorstkie i matowe.

Jeśli dodamy do tego suszenie suszarką nic dziwnego, że włosy pozbawione są naturalnego nawilżenia, a w efekcie są wysuszone i narażone na rozdwajanie końcówek.
Pamiętaj jednak, że pielęgnacja suchych włosów nie musi być wymagająca i czasochłonna. Po prosu sięgnij po właściwe kosmetyki.

Najlepszy sposób pielęgnacji włosów wiosną polega na stosowaniu specjalnych produktów, takich jak NIVEA Szampon Repair & Targeted Care zawierający pantenol i płynną keratynę. Dzięki tym składnikom łamliwe i  suche włosy zostają odbudowane, wzmocnione, lśniące i sprężyste.
suche-włosy-śnieg

Skąd biorą się suche włosy i dlaczego częściej zdarzają się zimą?

Suche włosy to problem, którego doświadczył każdy z nas, ale czy wiemy, jaka jest przyczyna? Uczucie łamliwości wynika z braku sebum, naturalnego źródła natłuszczenia włosów. Kiedy skóra głowy nie wytwarza odpowiedniej ilości łoju, włosy są bardziej narażone na zniszczenie wywołane suchym powietrzem i zimnem. Tak właśnie powstają suche włosy.

suche-włosy-fryzura

Suche włosy o rozdwojonych końcówkach

Rozdwojone końcówki powstają, gdy rozdziela się trzon włosa. Często przyczyną jest ekspozycja na gorące powietrze, suchość albo pociąganie za włosy.

Twoje włosy wzmocni obcinanie raz na sześć do ośmiu tygodni oraz stosowanie odżywki, takiej jak NIVEA Odżywka Repair & Targeted Care

Jak zregenerować suche włosy

Pożegnaj zimę, pamiętając o poniższych poradach dotyczących pielęgnacji włosów. Odkryj najlepsze metody odżywiania spragnionych włosów i chroń je przed rozdwojonymi końcówkami.

Codzienna pielęgnacja suchych włosów

Zimą stosujemy więcej produktów nawilżających na skórę i podobną strategię należy przyjąć w przypadku produktów do pielęgnacji włosów. Wybierz szampon taki jak Nawilżający Szampon Micelarny NIVEA - który intensywnie nawilża suche włosy, jednocześnie ich nie obciążając.

Aby uzyskać lepsze rezultaty, na umyte włosy nałóż Mleczną odżywka Hairmilk.

Najważniejsza porada: całkowicie wysusz włosy przed użyciem prostownicy albo lokówki, aby nie zniszczyć mieszków włosowych. Suche włosy są szczególnie wrażliwe na wysokie temperatury.

suche-włosy-dieta

Najlepsza dieta na suche włosy

Pielęgnacja suchych włosów opiera się też na odpowiedniej diecie. Pokarmy nadające włosom zdrowie i blask zawierają dobre tłuszcze. Są to awokado, nasiona dyni, zielone liściaste warzywa i siemię lniane − wszystkie te produkty zawierają kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Szpinak jest też bogaty w żelazo, pierwiastek niezbędny dla zdrowych włosów.

5 pomysłów na wiosenne porządki z włosami

  • Przytnij rozdwojone końcówki, a suche włosy zyskają lepszy wygląd.
  • Pokuś się o całkiem nowy look lub nową fryzurę.
  • Dodaj sobie lekkości stylową, krótką fryzurką.
  • Ożyw włosy nowym kolorem i refleksami. 
  • Rozpieść suche włosy za pomocą maseczki lub kuracji.
product-stage-bg

Uwolnij burzę zdrowych włosów, używając tych produktów do pielęgnacji