Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów farbowanych?

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów farbowanych?

Włosy farbowane wymagają szczególnej troski i uwagi. Możesz cieszyć się wymarzonym kolorem i jednocześnie mieć zdrowe, lśniące włosy – wystarczy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji! Jak dbać o włosy farbowane? Przekonaj się, że to nie jest trudne.

Szampon do włosów farbowanych

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów farbowanych?

Koloryzacja włosów jest zabiegiem inwazyjnym, zmieniającym strukturę włosa. Mimo że nowoczesne farby zawierają środki pielęgnacyjne, na przykład olejki, to ich użycie nie jest dla włosów obojętne. Ponadto każda właścicielka farbowanej fryzury chciałaby cieszyć się swoim kolorem jak najdłużej i nie martwić o jego wypłukiwanie. Na szczęście są kosmetyki do pielęgnacji włosów, które pomogą w pielęgnacji włosów farbowanych.

Najważniejszym zabiegiem w pielęgnacji włosów po farbowaniu jest ich mycie. Spośród wielu szamponów powinnaś wybrać szampon do włosów farbowanych. Dobry szampon do włosów będzie z jednej strony intensywnie pielęgnował włosy i wzmacniał ich strukturę, a z drugiej chronił Twój kolor przed wypłukaniem. Ponadto zadba o utrzymanie naturalnego pH skórze głowy, co korzystnie wpłynie również na cebulki włosa. Myjąc włosy warto wykonać delikatny masaż skóry głowy, który pobudzi cebulki włosa do wzrostu.

Na pewno słyszałaś o szamponach micelarnych. Warto mieć szampon micelarny do włosów farbowanych, jak micelarny szampon NIVEA Pure Color, który chroni kolor włosów do 8 tygodni, nawilża i wygładza włosy, i nadaje się do codziennego stosowania.


Odżywki do włosów farbowanych

Najlepszy szampon do włosów farbowanych może nie wystarczyć, jeśli nie użyjesz odżywki do włosów. Podobnie jak przy wyborze szamponu, tu także powinnaś sięgnąć po kosmetyk przeznaczony szczególnie do włosów farbowanych. Może on zawierać pielęgnujące olejki, na przykład z orzechów makadamia, które odbudowują włosy i pozostawiają je gładkie na dłużej. Z kolei zawartość delikatnego octu malinowego pomoże dłużej cieszyć się intensywnym kolorem. Dobra odżywka do włosów farbowanych dba zarówno o włosy jak i skórę głowy, utrzymując ich naturalną równowagę.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów farbowanych?

Inne zabiegi pielęgnacyjne

Jak jeszcze możesz dbać o włosy farbowane? Aby były zdrowe, lśniące, a kolor cieszył Cię dłużej, warto raz na jakiś czas zastosować im specjalną kurację. Możesz w tym celu użyć odżywki, na przykład odżywki NIVEA Pure Color, ale zamiast po kilku minutach ją spłukać, zostawić na dłużej. Nanieś odżywkę, zawiń włosy w folię i ciepły ręcznik i zostaw na minimum godzinę. Następnie spłucz jak zwykle. Zabieg możesz powtarzać na przykład raz w tygodniu, a włosy będą Ci wdzięczne.

Do pielęgnacji włosów farbowanych możesz użyć również tego, co masz w kuchni. Modny i skuteczny jest ostatnio zabieg olejowania włosów, polegający na nałożeniu na suche lub wilgotne włosy naturalnego, nierafinowanego oleju. Warto wcześniej oczyścić włosy szamponem, który wypłucze z włosów resztki silikonów i sprawi, że włos będzie lepiej absorbował składniki odżywcze.


Stylizacja włosów farbowanych

Na rynku jest wiele kosmetyków do stylizacji włosów. Jeśli chcesz szczególnie zadbać o zdrowie i kolor swojej fryzury, wybierz te przeznaczone do włosów farbowanych.

Sięgając po piankę NIVEA z systemem Color Care, masz pewność, że nie tylko nie sklei włosów i zapewni im elastyczne utrwalenie, ale również ochroni kolor i zabezpieczy go przed niszczącym działaniem wysokich temperatur. Również wybierając lakier do włosów, zwróć uwagę, czy pielęgnuje i wzmacnia włosy oraz zapewnia im ochronę koloru, jak lakier NIVEA Color Care & Protect. Dobrze dobranych kosmetyków do stylizacji włosów farbowanych możesz używać codziennie bez obawy, że dodatkowo zniszczą lub obciążą strukturę włosa. 

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów farbowanych?

Suszenie włosów farbowanych

Jeśli możesz sobie pozwolić na suszenie włosów farbowanych na powietrzu, zdecyduj się, bo to najlepszy sposób, by dodatkowo ich nie niszczyć. Jeśli nie jest to możliwe, użyj suszarki z letnim, a nie gorącym strumieniem powietrza i trzymaj ją minimum 20 cm od głowy. Susząc, pamiętaj o kierunku od nasady po końce, dzięki temu wygładzisz włosy i zamkniesz ich łuski. Pamiętaj, że używanie prostownicy czy lokówki niszczy włosy i powoduje blaknięcie koloru, dlatego sięgaj po nie jak najrzadziej.