Jak zapobiec łysieniu? Powstrzymaj nadmierne wypadanie włosów!


DOWIEDZ SIĘ, CZYM JEST ŁYSIENIE U KOBIET

Łysienie – to pojęcie zwykle kojarzy się z problemem mężczyzn, a w pierwszej chwili także z cofającą się linią włosów i łysym plackiem z tyłu głowy. Jednak ten problem dotyczy także wielu kobiet. Poniżej omówimy objawy, przyczyny i sposoby walki z łysieniem. Przeczytaj i dowiedz się, jak zapobiec łysieniu.

Czym spowodowane jest łysienie u kobiet?

Łysienie u kobiet - pierwsze objawy

Nie każdy przypadek wypadania włosów oznacza, że cierpisz na łysienie. Każdego dnia tracimy około 100 włosów. Jednak jeśli liczba ta znacząco się zwiększa, przyczyną może być łysienie. Łysienie, z łaciny alopecia, z reguły uwarunkowane jest genetycznie i niekoniecznie stanowi wyłącznie męski problem: także kobiety mogą cierpieć na dziedziczne łysienie, choć rzadziej kończy się to całkowitym wyłysieniem.

Nie martw się, jeśli na poduszce zauważysz kilka włosów; intensywność, z jaką włosy wypadają u osób zdrowych może być różna w różne dni i niekoniecznie oznacza, że cierpisz na łysienie. Pamiętaj, że łysienie u kobiet nie jest jeszcze zjawiskiem powszechnym.

Szczotki do włosów

Wypadanie włosów: utrata do 100 włosów dziennie jest zjawiskiem normalnym

Przy wyborze szczotek i grzebieni zwróć uwagę na ich jakość, gdyż od niej zależy właściwa pielęgnacja Twoich włosów. Na przykład wybieraj zawsze naturalne włosie.

Łysienie kobiet może wynikać z doboru złej szczotki

Powody łysienia
Poważnie zastanów się nad tym problemem. Wybór odpowiednich szczotek i grzebieni jest niezwykle istotny w pielęgnacji włosów. Odpowiednio dobrane akcesoria mogą w znacznym stopniu przyczynić się do zahamowania procesu, jakim jest łysienie u kobiet.

Łysienie kobiet - najczęstsze przyczyny

Przyczyny, które powodują łysienie u kobiet, mogą być trudne do ustalenia. Zasadniczo, jeśli podejrzewasz, że cierpisz na łysienie, zaleca się konsultację z lekarzem, ponieważ łysienie jest zawsze powiązane z indywidualną sytuacją danej osoby.

Możliwe przyczyny łysienia:
 • Predyspozycje genetyczne
 • Wahania hormonów (spowodowane ciążą lub menopauzą)
 • Poważne zaburzenia pracy organizmu (np. zaburzenia funkcji tarczycy, niedobór żelaza, choroby zakaźne)
 • Niedożywienie (spowodowane radykalną zmianą nawyków żywieniowych lub restrykcyjną dietą)
 • Niezdrowy styl życia
 • Stres
 • Choroby skórne (czasem wywołane grzybicą)

Jak zapobiec łysieniu - leczenie

Jeśli jesteś już po konsultacji ze specjalistą, który potwierdził, że chodzi o łysienie, musisz poważnie zastanowić się nad właściwym leczeniem. Powinno ono być podjęte po konsultacji z lekarzem i dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojego organizmu. Bezwzględnie przestrzegaj zaleceń eksperta. Pamiętaj, że łysienie kobiet to nie tylko problem estetyczny, ale przed wszystkim zdrowotny.

Nie spodziewaj się cudownego leku

Choć istnieje wiele produktów, których producenci obiecują wygraną z łysieniem, nie istnieje żaden „środek odbudowujący włosy”, sprawiający, że symptomy znikną w okamgnieniu. Jeśli podejrzewasz, że wypadanie włosów spowodowane jest niewłaściwym odżywianiem, zweryfikuj to niezwłocznie, konsultując się z lekarzem.

Jak zapobiec łysieniu w bezpieczny dla Ciebie sposób? Przy odrobinie szczęścia, dbając o bardziej zrównoważony styl życia i świadomy relaks oraz unikając stresu, możesz sprawić, że Twoje włosy znów zaczną zdrowo rosnąć. Bierz odprężające prysznice, kąpiele, aby się zrelaksować. Sięgnij po Pielęgnujący płyn do kąpieli i żel pod prysznic 2w1 Goodbye Stress lub Pielęgnujący płyn do kąpieli i żel po prysznic Care & Relax.

Najprostsze sposoby zapobiegania łysieniu u kobiet :
 • Przyjmuj odpowiednią ilość płynów. Każdego dnia należy pić od 1,5 do 2 litrów wody.
 • Ograniczaj stres, gdy tylko jest to możliwe. Wpływ stresu na łysienie u kobiet został naukowo udowodniony, dlatego aby mu zapobiegać, należy stosować świadomy relaks. Warto znaleźć czas na odprężające kąpiele lub prysznice, które z pomocą relaksujących zapachów pielęgnujących płynów do kąpieli Goodbye Stress oraz Care & Relax pomogą Ci się zrelaksować. Dowiedz się więcej o technikach relaksacyjnych zapewniających wewnętrzną równowagę.
 • Wzmacniać włosy! Krzemionka, biotyna oraz witamina B pomagają zapobiegać nadmiernej utracie włosów i zmniejszają problem, jakim jest łysienie u kobiet. Składniki te, dostępne w formie suplementów diety, nie tylko wzmacniają włosy, lecz także paznokcie oraz tkankę łączną.
 • Odkryj porady dotyczące pielęgnacji włosów.
Mocne włosy

Zdrowe i piękne włosy

Mocne włosy nie tylko wyglądają atrakcyjnie, lecz są także oznaką zdrowia.

Zapytaj eksperta i dowiedz się, jak zapobiec łysieniu

Zapytaj eksperta

Pamiętaj

Lepiej dmuchać na zimne: nie lekceważ objawów.Łysienie u kobiet to poważny problem. W razie wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

Jeśli podejrzewasz u siebie łysienie, nie baw się w samodzielne diagnozy, lecz skonsultuj się z lekarzem

Ważna informacja: Niniejszy artykuł zawiera jedynie ogólne wskazówki, nie należy na jego podstawie dokonywać diagnozy ani podejmować samodzielnego leczenia i nie może on zastąpić konsultacji lekarskiej.

Nie panikuj tylko dlatego, że czujesz, iż tracisz więcej włosów niż zwykle, ponieważ ilość włosów wypadających u osób zdrowych może być zmienna. Jeśli jednak podejrzewasz i obawiasz się, że cierpisz na łysienie, skonsultuj się z lekarzem rodzinnym lub konsultantem, by zapewnić sobie profesjonalne leczenie.

Porady dla Ciebie