W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

zniszczone włosy

Skutecznie pielęgnuj zniszczone włosy

Oto jak należy chronić zniszczone włosy 

Codzienne mycie, suszenie i stylizacja stanowią obciążenie dla włosów i mogą prowadzić do ich zniszczenia, przez co włosy są potargane, trudne do ułożenia i matowe. Jednak zmęczone i osłabione włosy to jeszcze nie koniec świata! Właściwa pielęgnacja oraz odpowiednie porady pomogą Ci zadbać o włosy.

Chroń włosy

Codzienne mycie, suszenie i stylizacja stanowią obciążenie dla włosów i mogą prowadzić do ich zniszczenia, przez co włosy są potargane, trudne do ułożenia i matowe. Jednak zmęczone i osłabione włosy to jeszcze nie koniec świata!

Potargane i zniszczone włosy?

Zniszczone włosy powstają w wyniku szkodliwego działania czynników zewnętrznych. Koloryzacje, trwałe, lokówki oraz wystawianie się na zbyt duże ilości chloru i słońca może szkodzić włosom i w dłuższej perspektywie powodować ich obciążenie. 

Końcówki włosów mają od 2 do 4 lat i sporo za sobą. To dlatego potrzebujesz odżywek i masek bogatych w składniki odżywcze, które przywrócą Twoim włosom odpowiedni poziom nawilżenia. 

Więcej porad dotyczących optymalnej pielęgnacji włosów znaleźć można tutaj


Jak rozpoznać zniszczone włosy

To, że włosy są zniszczone daje się wyczuć: podczas gdy zdrowe włosy są jedwabiste i gładkie, włosy zniszczone są szorstkie i mniej wyraziste. 

Jeśli przy przeczesywaniu włosów suchych i mokrych napotykasz na większy opór, oznacza to, że Twoje włosy są zniszczone. Musisz zatem zapewnić im delikatną pielęgnację, zwłaszcza wtedy, gdy są wilgotne. Mokre kosmyki rozczesuj przy użyciu szerokiego grzebienia, zawsze pamiętając o odżywce ułatwiającej ich rozplątywanie. 

Pamiętaj także o ochronie włosów podczas suszenia: suszarkę trzymaj w odpowiedniej odległości i nie szarp włosów szczotką. Zawsze susz włosy w kierunku od nasady do końcówek, aby ich powłoka mogła się domknąć.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji zniszczonych włosów

  • Stosuj produkty do pielęgnacji specjalnie dostosowane do potrzeb Twoich włosów. Specjalne produkty do pielęgnacji włosów narażonych na obciążenie, jak na przykład Long Care & Repair zawierają substancje odbudowujące oraz wzmacniające, takie jak pantenol czy keratyna. Składniki te pomagają odbudować strukturę włosów.
  • Zwiększ ilość zabiegów pielęgnacyjnych: odżywka do włosów zniszczonych ochroni strukturę włosów po umyciu oraz nada zdrowy połysk. Zalecane jest także stosowanie raz w tygodniu odżywczej maski do włosów.
  • Pozwól sobie na przerwę od stylizacji. Od czasu do czasu włosy potrzebują takiej przerwy, szczególnie jeśli do modelowania regularnie używasz lokówki lub prostownicy. Produkty do stylizacji NIVEA nie obciążają włosów, niszczą je natomiast wysokie temperatury. Aby wyczarować piękne loki, możesz na noc zapleść włosy w warkocze.

Zniszczone włosy

Różnorodność jest solą życia! Zmieniaj uczesanie każdego dnia – w ten sposób zmienisz miejsce najbardziej narażone na obciążenia.

Mierz wysoko: fryzury dla zniszczonych włosów

Obciążone włosy często pozbawione są połysku i miękkości, ale upięcia uratują Twój dzień od złej fryzury. Dzięki temu rozwiązaniu dodatkowo pozwolisz włosom odpocząć od stylizacji lokówką lub prostownicą, unikając ich dodatkowego obciążenia.

Wskazówki dotyczące stylizacji zniszczonych włosów

  • Jeśli zdecydujesz się na warkocze, uważaj na tanie gumki do włosów. Mogą one uszkodzić strukturę włosów, prowadząc do ich rozdwajania. Wybieraj gumki w kształcie spirali, przypominające kabel od staromodnego telefonu, i delikatnie okręcaj nimi włosy. 
  • Wskazówka: zdjęta gumka nie pozostawia na włosach prawie żadnych odkształceń.
  • Aby chronić włosy i skórę głowy, nie upinaj włosów zbyt mocno. 
  • Nałożenie niewielkiej ilości olejku na suche lub mokre włosy pozwoli je wygładzić. Naturalne olejki, w tym migdałowy lub kokosowy, nadają się do tego równie dobrze jak specjalistyczne olejki do włosów opracowywane przez laboratoria chemiczne.

Lakiery do włosów 

Twoje nowe upięcie powinno utrzymać się niezależnie od wiatru i pogody, a żeby osiągnąć ten trwały efekt, należy wybrać lakier do włosów. Ale czy lakiery do włosów nie szkodzą zniszczonym włosom?

Zazwyczaj lakiery do włosów nie szkodzą włosom, ale pamiętaj, by ostrożnie i niezbyt obficie spryskiwać tylko wybrane obszary. W przeciwnym razie włosy będą wyglądać na sklejone i matowe.

Pamiętaj także, by nie używać zbyt dużej ilości lakieru do włosów w połączeniu z prostownicą lub lokówką: do utrwalenia fryzury powinno wystarczyć kilka szybkich pryśnięć.