gwiazda-sportu

Gwiazda sportu

Warto ćwiczyć...

                                                                                                                                                                                                                                        Czasem jednak zbyt duży wysiłek fizyczny może doprowadzić do przetrenowania, uszkodzenia stawów lub mięśni. Częstym problemem osób bardzo aktywnych fizycznie są również problemy skórne. Można im zapobiegać. Jeśli często bierzesz prysznic i myjesz włosy, a także wystawiasz swoją twarz na działanie czynników zewnętrznych, pamiętaj o właściwej ochronie i pielęgnacji. Nie dopuszczaj do przetrenowania, zmęczenia fizycznego i nie zaniedbuj potrzeb swojej skóry. Taka równowaga sprawi, że nie będziesz borykać się z niepożądanymi „efektami ubocznymi” Twojego zdrowego stylu życia. Czasem morderczy wysiłek na siłowni zamień na „ćwiczenia przy okazji”. Dzięki temu wciąż pozostaniesz aktywna, ale nie będziesz przemęczać swojego organizmu.

Regularne treningi mogą wiązać się z występowaniem problemów skórnych, wynikających z nieodpowiedniego ubrania, doboru kosmetyków i pielęgnacji skóry. To wszystko może skutkować pojawieniem się krostek na plecach, dekolcie i twarzy. Unikaj ubioru wykonanego z syntetycznych materiałów. Będzie on blokować przepływ powietrza, powodować nadmierne pocenie i w efekcie – doprowadzi do wyprysków. Postaw na bawełniane ubranie, które będzie pochłaniać pot. Korzystając z mat na aerobiku, czy sprzętów na siłowni, przykrywaj je własnym ręcznikiem, unikniesz w ten sposób kontaktu z bakteriami. 
 
Zanim rozpoczniesz swój trening, oczyść twarz. Wykonywanie ćwiczeń w pełnym makijażu z pewnością nie sprzyja kondycji Twojej skóry. Pamiętaj, że pot, zanieczyszczenia i do tego warstwa kosmetyków będą prowadzić do zatykania porów, a stąd już bardzo blisko do pojawienia się wyprysków. 
 
Po każdym treningu weź prysznic. Jeśli nie masz czasu na pełną pielęgnacyjną rutynę, postaw na kosmetyki, które skutecznie oczyszczą Twoje ciało i pozostawią przyjemny zapach na dłużej. NIVEA Q10 PLUS ujędrniający balsam do ciała będzie idealnym zakończeniem treningu i sprawi, że Twoje ciało będzie jędrne i gładkie w dotyku. 
 
Twoje włosy podczas treningu przechodzą ciężkie chwile. Zwłaszcza, jeśli np. często korzystasz z pływalni. Dlatego tak ważne jest, by poświęcić im szczególną uwagę
i zapewnić odpowiednią pielęgnację. Unikaj nakładania odżywek bez spłukiwania czy lakieru do włosów przed treningiem. Po zakończeniu ćwiczeń, podczas prysznica dokładnie umyj głowę, nałóż odżywkę i jeśli możesz – pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia. Jeśli często korzystasz z pływalni, szczególną uwagę musisz poświęcić nie tylko swoim włosom, ale również skórze całego ciała. Obecny w wodzie chlor, czy inna substancja dezynfekująca ma na nie bardzo zły wpływ. 
 
Efekt ćwiczeń możesz wzmocnić zakładając Ujędrniająco-modelujące legginsy NIVEA Q10. Dzięki nim nie tylko poprawisz swoją figurę, ale również ujędrnisz skórę nóg, pośladków i brzucha. Możesz je nosić do pracy, na trening, kiedy idziesz na spacer. Będą one pracować za każdym razem, gdy będziesz w ruchu. 

Aktywny tryb życia niewątpliwie niesie ze sobą mnóstwo korzyści. W połączeniu z właściwą dietą, jest to bardzo dobra droga do zdrowia, kondycji
i doskonałego samopoczucia. Jeśli jednak nie do końca wszystko jest tak, jak powinno, tzn. zdarza Ci się bezsenność, poirytowanie, bóle głowy, a także problemy ze skórą... może warto przeprojektować swoją ambitną rutynę i wnieść trochę nowych nawyków, które sprawią, że pozostaniesz aktywna, ale dasz swojemu organizmowi chwilę wytchnienia. Bez obaw: wszystko to, na co tak ciężko pracowałaś, konsekwencja w działaniu i determinacja, będą wciąż procentować.