fryzury z grzywką na boki

Fryzury z grzywką – propozycje cięcia i układania

Prosta, skośna lub na dwa boki – rodzajów grzywek jest wiele, mimo to wiele kobiet uważa, że fryzury z grzywką wyszły z mody. Nic bardziej mylnego! Sprawdź jak wiele możliwości uczesania daje fryzura z grzywką oraz w jaki sposób możesz ją obciąć! Przeczytaj artykuł.

Rodzaje grzywek. Jak możesz obciąć grzywkę?

Najbardziej klasycznym rodzajem grzywki jest prosta grzywka, która równo zakrywa czoło. Następna w kolejności jest grzywka na bok, krótka bądź dłuższa, którą można założyć za ucho. Grzywki na bok przyjmują różne postaci, mogą być cieniowane (nadają się dla grubych włosów) bądź cięte prosto (takie cięcie dodaje optycznie objętości). Niewątpliwie bardzo modne grzywki to dziś lekko niedbałafrancuska grzywka z przedziałkiem na środku głowy oraz grzywka kurtyna. Grzywka francuska jest bardzo praktyczna, bo nie trzeba jej wygładzać, a najlepiej prezentuje się po przeczesaniu i odgarnięciu jej palcami. Grzywki tego rodzaju powinny sprawiać wrażenie czesanych wiatrem! Podobny charakter ma grzywka kurtyna (curtainbangs), która naturalnie rozchodzi się na boki, nierzadko z dziewczęco wywiniętymi na zewnątrz końcówkami. 

Chcesz wiedzieć więcej o rodzajach grzywek i obciąć ją samodzielnie w domu? Koniecznie przeczytaj artykuł Grzywka – jak obciąć ją samodzielnie w domu?

fryzury z grzywką

Fryzury damskie z grzywką – czy dla każdego?

Komu pasuje grzywka? Czy włosy z grzywką są dla Ciebie? Wielość możliwości cięcia grzywki sugeruje, że każda z nas może znaleźć styl grzywki dla siebie. Warunkiem jest jednak bardzo dobre cięcie, gdyż bez tego nawet posiadaczka podatnych na stylizację włosów może prezentować się w grzywce nieciekawie. Nie wspominając o trudniejszych włosach, np. cienkich albo wysokoporowatych i niesfornych. Poza tym przy doborze grzywki należy brać pod uwagę kształt swojej twarzy, np. przy okrągłej twarzy z pełnymi policzkami należy uważać na wszelkie ciężkie, ścinane na prosto grzywki, które tylko pogłębią pucułowate wrażenie. Przed decyzją o grzywce należy też rozważyć, na jaki rodzaj stylizacji możesz sobie pozwolić, ile masz na to czasu, a nawet jaki masz rodzaj cery oraz czy nosisz okulary! Nie jest tak, że przez któryś z tych czynników powinnaś zrezygnować z grzywki. Chodzi raczej o to, by dobrać jej właściwy rodzaj.

rodzaje grzywek

Jeśli nie jesteś bardzo zdeterminowana, nie masz czasu na codzienne układanie włosów albo ze względu na kondycję swoich włosów wolisz nie używać prostownicy czy suszarki, lepiej nie rób sobie gęstej, zakrywającej czoło grzywki, która wymaga szeregu żmudnych działań, by codziennie prezentować się idealnie. Może lepsza będzie lekka, cieniowana grzywka, którą da się lekko podpiąć, gdy nie masz rano czasu doprowadzić jej do ładu? Jeśli natomiast masz słaby wzrok i nosisz okulary, to lepiej nie nosić długiej, wchodzącej do oczu grzywki, bo nie dość, że będziesz widzieć jeszcze gorzej, to jeszcze grzywka będzie się nieestetycznie odkształcać na okularach.

Grzywka ma być przede wszystkim wygodna dla Ciebie – nie rób modnej stylizacji tylko dlatego, że ktoś inny wygląda w tym dobrze! Zdaj się na własne odczucia, swój styl i tryb życia.

Modna fryzura – grzywka na bok

Przejdźmy zatem do przeglądu propozycji cięć grzywki. Na początek pełna objętości fryzura z grzywką na bok. To cięcie do linii żuchwy z mocno zaczesaną na bok, warstwowo ścinaną grzywką, która jest nawet lekko dłuższa niż reszta włosów. W tego rodzaju fryzurach z grzywką na bok świetnie wyglądają proste, gładko okalające twarz włosy oraz lekko pofalowana grzywka i asymetryczny boczny przedziałek. Tej fryzury nie polecamy jednak paniom o okrągłej i trójkątnej twarzy. Znaczna objętość włosów na wysokości policzków jeszcze bardziej poszerzy górną część twarzy.

Fryzury do ramion z grzywką na bok

Podobną grzywkę na skos można dopasować również do dłuższych włosów. Taka grzywka powinna zaczynać się niemalże nad skronią i być tak długa, by po zaczesaniu na drugą stronę dała się założyć za ucho. Do tej fryzury boczny przedziałek warto układać zygzakiem, przenosząc chociaż po jednym paśmie włosów z prawej na lewą stronę i z lewej na prawą. Dzięki temu zabiegowi włosy u nasady będą miały więcej objętości. Dla jeszcze mocniejszego efektu to cięcie warto połączyć z koloryzacją, a mianowicie jasnymi pasemkami na ciemniejszym tle.

Fryzura – grzywka na boki a'la chłopczyca

Na krótkich włosach interesująco przedstawia się też zaczesana na bok i wygładzona grzywka a'la chłopczyca. W tej fryzurze reszty włosów również specjalnie się nie tapiruje i nie wprowadza w nieład. Można powiedzieć, że to wersja pixie na "gorszy dzień", czyli gdy nie masz ochoty lub czasu na szczególne starania nad fryzurą.

francuska grzywka
grzywki

Grzywka na bok – fryzury dla krótkich włosów

Jeśli chodzi natomiast o krótkie fryzury z grzywką na bok, to najbardziej rzucającym się w oczy typem takiego cięcia jest pixie cut. Niesamowicie pomysłowa, ale i odważna fryzura, którą można modyfikować na dziesiątki sposobów. W pixie cut najczęściej ścina się na bardzo krótko (niekiedy wręcz goli!) jeden bok głowy, natomiast po drugiej stronie tworzy się wielowarstwową i wielowymiarową, obszerną skośną grzywkę. To, jak ostatecznie będzie się prezentować, w dużej mierze zależy od sposobu stylizacji. Można ją lekko unieść i wygładzić, by układała się niczym fala na morzu, a można też stworzyć z niej fantazyjne, przeplatające się pazurki. W pierwszym przypadku przyda się stosowanie kosmetyków do włosów i do stylizacji o właściwościach wygładzających, w drugim przypadku najbardziej pomocne okażą się definiujące kremy do włosów.

Fryzury z grzywką na boki

Jeśli długa grzywka na boki, to koniecznie w stylu kurtyny! Takie cięcie pozwala na różne stylizacje – niedbałą, gdy nie masz czasu i ochoty na czasochłonne uczesania oraz gładką i elegancką, gdy okazja tego wymaga. Grzywka na dwa boki może być lekko przydługa, sprawiająca wrażenie „wchodzącej do oczu”, co dodaje jej jeszcze więcej nonszalancji.

Co ważne, grzywka na boki może pasować zarówno posiadaczkom niskiego, jak i wysokiego czoła. Jeśli chcesz sprawić, by Twoje czoło wydawało się wyższe, włosy do ścięcia grzywki zaczesz niemal z samego czubka głowy; podczas stylizacji grzywki rób przedziałek na środku głowy albo rozdzielaj grzywkę na dwie partie w taki sposób, by punkt ich styku wypadał jak najwyżej.

A fryzura z grzywką na boki dla wysokiego czoła? Przyjęło się mówić, że jedynym słusznym sposobem na wysokie czoło jest prosta, szczelnie zakrywająca je grzywka. Tymczasem każde, zarówno długie włosy, jak i włosy do ramion z grzywką na boki mogą regulować kształt twarzy z wysokim czołem! Wystarczy, że podczas stylizacji nie będziesz rozdzielać grzywki na dwie partie u samej nasady włosów (ukazując tym samym, jak wysoko wypada u Ciebie linia włosów), ale zaczeszesz ją na czoło i rozdzielisz niżej, niż wskazywałaby na to linia włosów. Taka stylizacja będzie wymagała użycia dobrze utrwalających kosmetyków stylizacyjnych, bo włosy po pewnym czasie mogą zacząć ponownie rozdzielać się zgodnie z naturalnym ułożeniem przedziałka. Przydatne dla Ciebie lakiery do włosów to np. Modelujący spray do włosów wygładzający NIVEA albo Lakier do włosów NIVEA Diamond Gloss Care.

Chcesz wiedzieć więcej o fryzurach dla wysokiego czoła? Przeczytaj artykuł Wysokie czoło – fryzury, które będą Ci pasować!.

Krótkie fryzury z grzywką

Krótka fryzura z grzywką gładko ułożoną na bok, jednak zakrywającą czoło to propozycja dla pań, które z reguły noszą bardzo krótkie włosy. Włosy są postopniowane, najkrótsze na wysokości uszu, a im bliższej czubka głowy, tym dłuższe. Dzięki takiemu cięciu włosy na czubku głowy mają większą objętość, a grzywka jest wystarczająco długa, by zakrywać czoło przy jednoczesnym zaczesaniu na bok. Pamiętaj tylko, że nie jest to fryzura dla wąskiej, pociągłej twarzy!

A krótkie fryzury z grzywką znaczne dłuższą niż reszta włosów? To bardzo ciekawa propozycja z nieco rockowym pazurem! W tej fryzurze jeden z boków ścinamy bardzo krótko (niemal na chłopczycę) zaś reszta włosów ma tworzyć mocno zaczesaną na bok, dłużą grzywkę. Długość włosów należy jednak odpowiednio wyważyć, by na czubku głowy dało się je postawić na sztorc. Zbyt długie włosy będą za ciężkie, by ułożyć je pionowo. Sama końcówka grzywki powinna być wywinięta i opadająca na bok. Ta fryzura świetnie wygląda na włosach dwukolorowych, np. farbowanych z celowym zachowaniem odrostu, który uwidacznia się po zaczesaniu włosów do góry!

Jak dokładnie ułożyć krótkie włosy z grzywką? Koniecznie przy użyciu kosmetyków do stylizacji włosów. Przyda Ci się zarówno primer dodający objętości, jak i pianki do włosów, które usztywnią włosy u nasady i zwiększą ich podatność na pionowe układanie. Oto produkty, które polecamy Ci szczególnie:francuska grzywka

Włosy półdługie z grzywką

Przegląd fryzur półdługich z grzywką zaczynamy od fal! Grzywka jest tu ścięta bardzo subtelnie, tzn. przy rozpuszczonych włosach łatwo stapia się z resztą kosmyków. Jaka dokładnie jest długość tej fryzury? To nie takie oczywiste. Wyjściowo są to włosy do ramion z grzywką dłuższą niż reszta włosów. Z tyłu głowy włosy powinny być najkrótsze. Gdy na tę fryzurę spogląda się z boku, linia włosów jest mocno skośna. Oczywiście kiedy doda się do tego grube fale, fryzura zyskuje objętość i się unosi. Wówczas najdłuższe pasma opadające po obu stronach twarzy sięgają nie niżej niż do obojczyków.
grzywka na skos

Skoro jesteśmy już przy lokach, zaproponujmy jeszcze coś z fryzur średnich z grzywką i cieńszymi lokami. Będzie to blunt bob, czyli bob ścięty prosto tępym cięciem, o długości za linię żuchwy lub do ramion. Jeśli masz włosy, które same z siebie lekko falują, nie będziesz ich musiała specjalnie układać! Wystarczy, jeśli zastosujesz jeden z ulubionych kosmetyków do włosów kręconych, np. Primer do włosów podkreślający skręt loków NIVEA Curl. Wystarczy, że spryskasz nim mokre włosy, a po wysuszeniu skręt będzie wyraźniejszy bez większych wysiłków. Grzywkę do tej fryzury należy ścinać w stylu curtain bangs, tak, by rozchodziła się na boki. Powinna być średnio długa.

Przy okazji omawiania cięć dla włosów półdługich z grzywką nie wypada nie wspomnieć też o klasycznym bobie. To gładka i zwarta fryzura z grzywką prostą, nie odcinającą się po bokach od reszty włosów. Klasyczny bob mocno zaokrągla głowę, dlatego polecany jest dla pociągłego kształtu twarzy. Jeśli chodzi o fryzury do ramion z grzywką, trudno o lepszą propozycję dla gęstych i grubych włosów. Bob musi mieć bowiem objętość!

Kręcone włosy z grzywką

Jesteś posiadaczką typowych sprężynek na głowie? Być może zastanawiasz się, czy fryzury z grzywkami są dla Ciebie odpowiednie? Nic dziwnego - loki zwykle tworzą fryzurę o dużej objętości, a grzywka tylko wzmaga ten efekt. Obawiasz się, że kręcone włosy z grzywką Cię przytłoczą? Postaw na długie włosy z grzywką na bok. Im dłuższe włosy, tym efekt push up będzie mniejszy. Grzywka a bok natomiast jest prosta do ukrycia - zawsze można ją podpiąć lub inaczej związać z resztą włosów. Wypróbuj kok z grzywką, ale pamiętaj też, że kręcona grzywka do takiej fryzury powinna być długa. Krótka będzie za mocno odstawać i dawać raczej niepożądany efekt, zwłaszcza w wilgotny dzień.

Fryzury do ramion z grzywką na bok – bob

Przy okazji omawiania cięć dla włosów półdługich z grzywką nie wypada nie wspomnieć też o klasycznym bobie. To gładka i zwarta fryzura z grzywką prostą, nie odcinającą się po bokach od reszty włosów. Klasyczny bob mocno zaokrągla głowę, dlatego polecany jest dla pociągłego kształtu twarzy. Jeśli chodzi o fryzury do ramion z grzywką, trudno o lepszą propozycję dla gęstych i grubych włosów. Bob musi mieć bowiem objętość! Przy tej długości włosów możesz też postawić na long bob z grzywką na boki. Tego rodzaju fryzury z grzywką na boki charakteryzują się łagodnym cięciem, a więc inaczej niż w blunt bobie, linia włosów jest ścięta płynnie, często po skosie (tył krótszy, przód dłuższy).

Fryzura z grzywką dla długich włosów

Czy kojarzysz styl Paryżanek? Jeśli chodzi o włosy, to ma on kilka wcieleń, a wśród nich można wyróżnić kilka najbardziej charakterystycznych – także jeśli chodzi o włosy – które Ty sama z pewnością również kojarzysz. Jednym z charakterystycznych gadżetów francuskich kobiet jest beret, zwłaszcza czerwony. Najpiękniej prezentuje się na gęstych, czarnych włosach z prostą grzywką. I tu dochodzimy do pierwszej fryzury na długie włosy z grzywką, którą określiliśmy mianem „fryzury na Paryżankę”. Są to właśnie czarne, gęste włosy z prostą grzywką na czole. W tej fryzurze stosuje się poste cięcie, dzięki któremu końcówki włosów zyskują dużą objętość i okalają twarz niczym dwie grube łezki deszczu.

Tak naprawdę fryzura z grzywką nie wymagają wymyślnych sposobów cięcia, by prezentować się efektownie. Możesz po prostu ściąć prostą grzywkę, a efekt nadawać uczesaniem. Świetnie wygląda np. wysoka ale lekka grzywka z długimi włosami zamotanymi w wysoki kok. Jeśli chodzi zaś o fryzury dla cienkich włosów z grzywką, postaw na znaczną długość (nawet poniżej łopatek) i loki mniej więcej od uszu w dół. Grzywka niech będzie lekko skośna i niech rozchodzi się na boki – trochę jak grzywka firanka. Jeśli będziesz ją modelować na szczotce, zyskasz objętość i unikniesz strączkowania!

Zostaje nam jeszcze bardziej ekstrawagancka propozycja dla młodych kobiet, które lubią look z pazurem. Są to bardzo długie włosy z grzywką na bok, silnie postopniowane. Najwięcej jest ich w warstwie przy głowie i wokół twarzy, a im bliżej końcówek, tym stają się cieńsze. To oczywiście propozycja dla pań, którym natura podarowała gęste włosy!

Długa grzywka – opcja dla niezdecydowanych

Długa grzywka jest bezpiecznym rozwiązaniem, jeśli lubisz spinać wszystkie włosy razem, tym samym uwalniając się od kosmyków opadających wokół twarzy. Z grzywki często rezygnują np. posiadaczki krótkich włosów, które sądzą, że przy takiej fryzurze grzywka też musi być krótka i nie da się jej efektywnie, a jednocześnie elegancko podpiąć. Rozwiązaniem dla nich są krótkie fryzury z długą grzywką, którą można, albo wygładzić i podpiąć modną spinką, albo zebrać z resztą włosów w wysoki kucyk.

Ciekawą propozycją są mocno pocieniowane fryzury damskie krótkie z grzywką na bok. Boczny przedziałek, znaczna objętość i silne odbicie od skóry głowy sprawią, że grzywka – choć całkiem długa – nie będzie miała kontaktu z twarzą. Bez ciągłego odgarniania, szybkiego przetłuszczania i oklapnięcia pasm grzywki! Oczywiście do takiej fryzury z długą grzywką potrzebujesz dobrych kosmetyków stylizacyjnych, np. utrwalającej pianki i dodającego objętości sprayu. Wybieraj spraye do włosów, które zapewniają możliwie naturalny efekt, bez widocznego sklejenia pasm. Przykładem takiego produktu jest Modelujący spray do włosów dodający objętości NIVEA. Dzięki temu, że schnie na włosach dwa razy dłużej niż klasyczny lakier, zyskujesz czas na dodatkowe wymodelowanie grzywki. Taki spray nie pełni więc czysto utrwalającej roli, ale pozwala też definiować kształt włosów!

fryzura z grzywką na boki

Krótka grzywka – do jakich fryzur?

Krótka grzywka może kojarzyć się z nieudanym, amatorskim cięciem i wielokrotnymi poprawkami, które i tak nie dają zadowalającego efektu. Jeśli jednak zajmie się tym profesjonalny fryzjer, krótka grzywka może być bardzo ciekawa i efektowna. Przykład? Cięcie zapożyczone wprost ze strzyżenia męskiego – french crop. Jeśli lubisz się we fryzurach krótkich z grzywką, to ta może Ci się spodobać! We french crop włosy przycina się króciutko z tylu i po bokach, natomiast na czubku zostawia nieco dłuższe.

modne grzywki

Podobny styl cięcia opisywaliśmy w kategorii fryzur krótkich, jednak tam włosy z czubka miały za zadanie tworzyć długą i gęstą grzywkę układającą się miękko na czole. We french cropie włosy na czubku są krótsze i zaczesywane prosto w dół na czoło. Cięcie powinno być bardziej tępe, by końcówki grzywki były postrzępione. Grzywka nie powinna sięgać niżej niż do połowy czoła.

Tak krótkie cięcie nie jest dla Ciebie? To może wypróbuj bezpieczniejsze fryzury bob z grzywką? Takie z krótką grzywką również są dozwolone. Sztandarowym przykładem jest tu fryzura na filmową Amelię, czyli nieco niesforny bob z wywiniętymi na wysokości uszu końcówkami włosów i krótką, trochę nierówno przyciętą grzywką. To specyficzna fryzura, polecamy ją szczególnie paniom o dziewczęcej urodzie!

Czy to nie zaskakujące, jak wiele wcieleń mogą mieć modne fryzury z grzywką? Nawet jeśli nie lubisz włosów opadających na twarz, nosisz okulary albo masz cienkie włosy – spośród naszych propozycji coś dla siebie znajdziesz coś dla siebie nawet mimo wysokich wymagań!

Porady dla Ciebie