sylwestrowy make up

Makijaż sylwestrowy – obowiązujące trendy

Sylwester to jedna z najlepszych okazji na wykonanie wyrazistego, pięknego makijażu. Zastanawiasz się, jak pomalować się w tym roku? Przejrzyj nasze propozycje. To nie tylko inspiracje „wprost z wybiegów”, ale też pomysły na ich praktyczne wykorzystanie. Zaczynajmy!

Makijaż sylwestrowy – co jest teraz modne?

Czym charakteryzuje się modny makijaż sylwestrowy 2020? Warto w nim wykorzystać trendy na jesień i zimę 2020/2021, a także odnieść się do tego, co modne było w makijażu sylwestrowym 2019. Wystarczy nam rzut oka na trzy trendy, by na podstawie zeszłorocznego makijażu sylwestrowego wykonać makijaż na ten rok. Każdy z nich odnosi się bowiem do innego obszaru twarzy.

Najmodniejszym makijażem oczu podczas zeszłorocznego sylwestra był shimmery eye, czyli bardzo wyrazisty, silnie rozświetlony makijaż, w którym brokat nakłada się hojnie i na szeroką skalę – nawet na samym łuku brwiowym, a także pod okiem, tworząc wrażenie jego osypywania się aż na kości policzkowe – niczym gwiezdny pył.

Makijaż sylwestrowy – obowiązujące trendy

Jeśli chodzi o twarz, tu królował glossy skin, czyli idealna gładkość i rozświetlenie, dające mokry, lustrzany efekt. Dobranie właściwych kosmetyków i technika aplikacji są tu tak samo ważne, co idealnie wypielęgnowana cera. W makijażu ust ważny był nasycony kolor, ale uwaga! Nie była to klasyczna czerwień, ale kolory późnej jesieni – bordowy i ciemny fiolet, zwłaszcza w odcieniu bakłażana.

Czy warto łączyć wszystkie trzy trendy w jednym makijażu? Są na tyle wyraziste, że może to być nieco ryzykowne. Może lepiej połączyć jeden z nich z wybranym trendem jesień-zima 2020/2021? Np. rozświetloną twarz z outer wing, czyli silnie wyciągniętą w kierunku brwi kreską na oku. Jeśli bliski jest Ci trend glossy skin, to może spodobać Ci się także moda na świeżą, naturalną cerę. Jeśli masz zdrową skórę bez niedoskonałości, koniecznie zamień kryjący podkład na rzecz jak najlżejszego jego wariantu (np. kremu BB), kremu nawilżającego i rozświetlającego korektora. Minimalizm na twarzy możesz wówczas uzupełnić o cat eye, czyli czarne kreski wyciągające oczy niczym u kota.

Modny makijaż na sylwestra to jednak nie wszystko. Nie musisz ze wszystkich sił podążać za trendami, jeśli akurat nie przypadły Ci one do gustu. Z takim samym powodzeniem możesz postawić na klasyczne stylizacje sylwestrowe, które sprawdzają się co roku. Niektóre makijaże są jak mała czarna wśród sukienek – pasują bez względu na to, czy chodzi o makijaż na sylwestra w roku 2020 czy sylwestra 10 lat wcześniej.

Makijaż sylwestrowy – obowiązujące trendy

Makijaż brokatowy - coroczny hit!

Makijaż z brokatem to zawsze dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o makijaż na sylwestra. Klasyką jest makijaż oparty na cieniach brokatowych, ekstrawagancją opisany wyżej makijaż shimmering eye i… znacznie więcej! Jeśli wybierasz się na imprezę o nieformalnym charakterze, np. przez komunikatory online, Twój makijaż jest szczególne ważny!

Możesz postawić na różne kolory brokatu do powiek. Może to być złoto lub srebro albo wiele różnych kolorów inspirowanych pawim ogonem. Jeśli natomiast Twoja sylwestrowa stylizacja ma być jasna (zakładasz np. białą cekinową sukienkę), możesz zaaplikować brokat do powiek mieniący się kolorami tęczy! Taki makijaż brokatowy jest delikatny, a zarazem bardzo imprezowy.

Jak wykonać taki makijaż sylwestrowy krok po kroku? Najważniejsza jest technika aplikacji brokatu, który jest produktem sypkim. Najlepiej jest użyć specjalnego kleju do brokatu – zapewni nie tylko dobrą przyczepność drobinek, ale też elastyczność powieki i brak poczucia dyskomfortu na skórze. Poza tym pamiętaj, że brokat należy nakładać na makijaż wykonany cieniami, nie zaś na gołą skórę powiek. Chodzi o to, by spomiędzy brokatu widoczny był staranny, zgrany kolorystycznie z brokatem makijaż, a w razie, gdyby brokat nadmiernie się osypał – oko nie sprawiało wrażenia ogołoconego.

Makijaż sylwestrowy – obowiązujące trendy

Makijaż złoty

Złoto kojarzy się albo z letnim słońcem, albo właśnie z zimowymi, karnawałowymi imprezami. Makijaż złoty na sylwestra powinien mieć charakter maksymalny – nie ograniczaj się w pomysłach na zdobienia, łącz złote cienie z wyżej proponowanym brokatowym makijażem, nie bój się dodawać cekinów, kryształków czy błyszczących foli. Myślisz, że to wszystko nie ma nic wspólnego z prostym makijażem sylwestrowym, a właśnie czegoś takiego dla siebie szukasz? Wykonaj np. grubą kreskę wzdłuż linii rzęs złotym, brokatowym eyelinerem. To bardzo proste, bo brokatowa kreska wybacza znacznie więcej niż kreska czarna – nie musi być wcale idealnie równa na całej długości.

Wolisz makijaż bliższy klasyce? Postaw na złote smoky eyes, czyli przydymiony makijaż, w którym kolorem bazowym jest złoty, a efekt przydymienia w załamaniu powieki wykonuje się perłowymi brązem oraz czarnym bądź stalowym, również połyskującym cieniem.

Makijaż sylwestrowy – obowiązujące trendy

Mocny makijaż oczu – smoky eyes

Zainspirował Cię złoty smoky eyes, ale wieczorowy makijaż na imprezę według Ciebie powinien być mocniejszy? Wybierz zatem brązowe smoky eyes! Taki nasycony, czekoladowy makijaż bardzo pasuje do złotej opalenizny. Zimą o nią trudno, ale jeśli zadbasz o ciepłe, złociście połyskujące konturowanie twarzy, uzyskasz odpowiedni efekt. Więcej o idealnym konturowaniu przeczytasz w naszym artykule: Konturowanie twarzy – 12 porad dla perfekcyjnego efektu!

Mocny makijaż oczu w brązowej kolorystyce będzie też pasował do złotej sukienki. A jeśli zależy Ci także na dobraniu kolorystyki makijażu do koloru oczu… To najlepszy smoky eye dla niebieskich oczu!

Sylwestrowy makijaż oczu krok po kroku. Jak zrobić smoky eyes?

Makijaże sylwestrowe w stylu smoky eyes można tak naprawdę zrobić w każdej kolorystyce. Do niebeskich oczu bardzo pasować będzie także makijaż śliwkowy. Na sylwestra świetnie będzie się prezentować także srebrno-czarny, kojarzący się z mroźnym podmuchem zimy. W porządku, ale jak zrobić taki sylwestrowy makijaż oczu krok po kroku?

Tak naprawdę nie jest tak bardzo ważne, jaką kolorystykę wybierzesz, ważniejsze są ogólne zasady rządzące wykonywaniem smoky eye. W przydymionych, mocnych makijażach zawsze niezbędna jest czerń. Klasyczny smoky eye jest monochromatyczny, a więc wykorzystuje szarości i czerń w różnych odcieniach, natomiast w kolorowym smoky eyes czerń stanowi tylko (i aż) ostatni punkt makijażu – służy nadaniu zewnętrznemu kącikowi oka tej charakterystycznej „chmurki dymu”. Oczywiście w makijażach sylwestrowych można nieco zaszaleć i dodać np. złoty brokatowy tusz do rzęs.

Makijaż smoky eyes zacznij od zaaplikowania bazy i matowego cienia przejściowego. Potem przejdź do rozświetlenia wewnętrznego kącika perłowym cieniem, a na zewnętrzną część powieki nałóż jasny cień matowy. Rozblenduj całość, by zatrzeć przejścia między cieniami. Dolną powiekę potraktuj tym samym matowym cieniem, który przed chwilą nakładałaś na górną powiekę. Czas przejść do czarnego koloru. Powinien być to matowy cień. Niewielką jego ilość nałóż na zewnętrzny kącik i rozetrzyj go w załamaniu. W kwestii cieni to już wszystko, pozostało Ci namalować kreski. Na linii wodnej powinna pojawić się jasna, cielista kredka, a wzdłuż rzęs klasyczna czarna kreska. 
Makijaż sylwestrowy – obowiązujące trendy

co, kiedy do smoky eyes wykorzystujesz kolor? Po prostu zastąp matowy cień na zewnętrznej części powieki i dolnej powiece wybranym kolorem! Możesz też zmienić kolor cienia na wewnętrznej części górnej powieki, tak, by pasował lepiej do wybranej kolorystyki makijażu. Robisz brązowy smoky eyes? Połącz jasny perłowy brąz z nasyconym miedzianym. A może fiolet? Wówczas wybierz ametystowy i ciemną, niemal wpadającą w czerń śliwkę.

Bordowy makijaż

Bordowy makijaż to o tej porze roku prawdziwy hit! Niesamowicie rzuca się w oczy, więc w sylwestrową noc nie pozostaniesz z nim niezauważona. Makijaż bordowy na sylwestra powinien być bardzo nasycony, koniecznie z wyrazistymi czarnymi kreskami, dopełnią go natomiast sztuczne rzęsy. Aby tak ciężki makijaż dobrze i długo trzymał się skóry, dobrze jest stworzyć dla niego dodatkowy podkład, tj. oprócz bezbarwnej bazy, którą nakładasz zwykle pod cienie, zaaplikować także cienką warstwę żelowego eyelinera w pasującym kolorze. Oczywiście tylko na zewnętrzną część powieki górnej i dolnej, gdzie zajdzie się najwięcej kolorów. Makijaż bordo powinien wykorzystywać nie tylko stricte bordowe odcienie, ale też kolory wpadające w kolor śliwki czy lekką morelę. Połączenie z takimi barwami zapewni odpowiednią głębię i trójwymiarowość makijażu.

Makijaż sylwestrowy – obowiązujące trendy

Mokry makijaż – sylwester z efektem glow!

Trend mokrego makijażu jest dziś wciąż tak silny, że nie sposób nie poświęcić mu nieco więcej miejsca niż tylko w przeglądzie trendów. Sam trend na świetlistą, zdrowo wyglądającą cerę, który obecny jest w sezonie jesień-zima 2020/2021, to trochę za mało jak na sylwestrową noc, dlatego proponujemy Ci połączyć go właśnie z glossy skin, makijażem nadającym skórze mokry wygląd. Jak zrobić makijaż sylwestrowy w tym stylu?

makijaz sylwestrowy- bowiazujce trendy

Sylwestrowy makijaż krok po kroku. Jak zrobić glow make-up?

Niestety, nie jest to typ makijażu, który wykonasz „za jednym podejściem”. Jego podstawą jest bowiem bardzo starannie wypielęgnowana cera. Działania musisz podjąć już na wiele tygodni przed sylwestrem. Podstawą powinny być regularny peeling twarzy i silne nawilżanie twarzy. Przynajmniej raz w tygodniu stosuj np. peeling ryżowy do twarzy od NIVEA o odpowiednim stopniu złuszczania. Poza tym regularnie stosuj odpowiednie maski do twarzy, a jeśli chcesz na kilka dni przed sylwestrem poprawić jędrność skóry, sięgnij po kuracje do twarzy, np. 10-dniowoą kurację w ampułce NIVEA Q10 POWER. Jeśli chodzi o nawilżające kremy do twarzy, wybierz np. krem na dzień z linii 24H Nawilżenia lub krem z linii NIVEA Q10 POWER.

Makijaż sylwestrowy – obowiązujące trendy

Czas na sylwestrowy makijaż krok po kroku. Na dokładnie oczyszczoną twarz nałóż krem-bazę, który nawilży skórę, wyrówna jej powierzchnię i zapewni trwałość makijażu. Teraz przejdź do kosmetyków kolorowych przeznaczonych do makijażu glow. Korektor i podkład powinny mieć lekką, wodną konsystencję i rozświetlający charakter. Dobrze sprawdzają się tu produkty typu cushion, czyli zamknięte w miękkiej poduszeczce i aplikowane poprzez dociskanie jej do twarzy. W tego typu make-upie sylwestrowym nie jest wskazany puder, bo jego wykończenie ma być mokre. Jednak makijaże sylwestrowe mają to do siebie, że szybko spływają z twarzy wraz z potem podczas tańca. Dlatego utrwal całość rozświetlającym pudrem utrwalającym (jednak nie matującym). Potem przychodzi czas na gwóźdź programu – rozświetlacz. Do makijażu glow używa się specjalnego rozświetlacza-iluminatora. To najczęściej kosmetyk w płynnej formie, który daje metaliczne wykończenie. Dzięki temu Twoja twarz będzie przypominać taflę lustra! Powinnaś nałożyć go nie tylko na kości policzkowe, ale też na inne wypukłe części twarzy, np. środek czoła, grzbiet nosa, łuki brwiowe czubek brody i łuk kupidyna. Całość dopełnij makijażem brwi. Warto wykorzystać modny dziś trend soap brows, które są pierzaste i właśnie lekko mokre.   

O tym, jak namalować perfekcyjne brwi piszemy w artykule: Jak malować brwi, by wyglądały naturalnie?


Sylwestrowy makijaż – jak go dobrać do koloru włosów?

Jeśli chcesz, by Twój sylwestrowy makijaż był przemyślany w najdrobniejszym szczególe, możesz też dobrać go do koloru swoich włosów. W najmodniejszych kolorach sezonu, a więc w odcieniach śliwki, bakłażana i ametystu, najlepiej będzie wyglądać kobieta rudowłosa. Ognisto czerwone włosy świetnie komponują się także z głębokim, połyskującym szmaragdem. Nikt inny nie będzie tak pięknie wyglądać w nasyconej zieleni w wieczorowym makijażu oczu!

 

 

Czas na make-up na sylwestra dla czarnych włosów. Czarnowłose piękności najczęściej mają chłodny, zimowy typ urody i najlepiej prezentują się w ciemno-czerwonych szminkach. Jeśli podoba Ci się trend vamp czy grunge, również możesz na nie postawić. Nie będziesz potrzebowała większych wysiłków, by osiągnąć znaczny kontrast między kolorem cery a kolorem włosów, bo natura już Cię takim kontrastem obdarzyła!

Makijaż sylwestrowy – obowiązujące trendy

 

W makijażu sylwestrowym dla blondynek warto postawić na mokry makijaż twarzy w styl glow oraz wszelkie brokatowe propozycje. Jeśli jesteś blondynką, unikaj jedynie bardzo ciemnego makijażu oka. Smoky eyes dla blondynek nie jest absolutnie zabronione, ale już makijaż z ostro wyznaczonymi granicami, mocnym wyciągnięciem powieki za zewnętrznym kącikiem oraz wyrazistą kreską dookoła oczu może dać przytłaczający efekt.

Pozostaje nam jeszcze make-up na sylwestra dla szatynek. Panie o brązowych włosach mają duże pole do popisu, zwłaszcza, że makijaż można dobierać także do koloru oczu oraz stroju. Nasze propozycje to złoty smoky eyes albo makijaż oparty na niebieskim cieniu w kolorze wieczornego nieba.


Inspiracje makijażowe – jak dobrać makijaż do ubioru?

Inspiracje makijażowe warto odnieść także do tego, jaki strój zamierzasz na siebie założyć w ostatnią noc roku. Wieczorowy makijaż oczu zawsze jest intensywny i wyrazisty, dlatego w jego przypadku naprawdę warto wcześniej sprawdzić, czy pomiędzy nim a sukienką nie będzie zbytniego rozdźwięku.

sylwestrowy make up

Pierwsza zasada dobierania makijaży na sylwestra do sukienek brzmi: jeśli zakładasz bardzo ozdobną sukienkę, makijaż powinien być bardziej stonowany. Jeśli Twoja kreacja jest wyważona i raczej uniwersalna, charakteru całej stylizacji możesz dodać właśnie przez mocniejszy makijaż.

Makijaże na sylwestra powinny współgrać odcieniami z barwami kreacji – to druga zasada. Oznacza to, że makijaż do złotej sukienki również powinien wykorzystywać złote cienie, ale też wszelkie ciepłe brązy i beże. Jeśli zakładasz sukienkę w kolorze zimnej butelkowej zieleni, potrzebujesz też zimnego odcienia szminki na ustach. Na duże szaleństwa możesz pozwolić sobie przy czarnej sukience, która jest jak uniwersalna baza. Możesz postawić i na makijaż z mocnym okiem i na wyraziste usta. Przy czarnej sukience to właśnie makijaż, fryzura, buty i dodatki decydują o charakterze całej stylizacji!


Mocny makijaż oka i twarzy – jak go usunąć?

Brokat na kleju, kilka warstw bazy i cieni, lustrzany rozświetlacz i mocno utrwalona, ciemna szminka to ogromne wyzwanie podczas demakijażu. Dlatego do usunięcia mocnego makijażu oka i twarzy potrzebujesz profesjonalnych kosmetyków do demakijażu, które przyspieszą cały proces i sprawią, że będzie on dokładniejszy. Mocny makijaż wieczorowy najlepiej jest usuwać wieloetapowo. Przy demakijażu oczu często zmieniaj płatki kosmetyczne na nowe, dokładnie nasączone płynem do demakijażu oczu (najlepiej dwufazowym). Demakijaż twarzy wykonaj np. płynem micelarnym (również stosując co najmniej kilka dobrze nasączonych wacików), lub olejkiem do demakijażu, który będzie lepszym wyborem, jeśli Twój makijaż składał się z wielu warstw lub wodoodpornych kosmetyków.

Tyle inspiracji, a tylko jedna możliwość wyboru! Czy już wiesz, która z naszych ispiracji najbardziej do Ciebie pasuje? Szampańskiej zabawy!